שר הכלכלה דרעי: "אקים מרכז עסקים במודיעין עילית"

אמר את הדברים במפגש עם עשרות מנהלי חברות המפעילים עסקים בעיר ● "זכיתי להימנות על מייסדיה ומראש היא הוקמה כעיר לאברכים ולכן אפעל לעידוד תעסוקת הנשים" ● ביקור מיוחד נערך בבית ההוראה הספרדי עם עשרות מו"צים ורבני הקהילות, בו שיבח את רה"ע הרב גוטרמן על שזוכה לקדש ש"ש בפעילותו

אריה דרעי ויעקב גוטרמן בסיור במודיעין עילית. צילום: יעקב כהן
אריה דרעי ויעקב גוטרמן בסיור במודיעין עילית. צילום: יעקב כהן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"העיר מודיעין עילית שזכיתי להימנות על מייסדיה הוקמה בשביל אברכים, זו עיר ייחודית שאינה ככל ערי הארץ ואין לנו מגמה להוציא את בני התורה מהלימוד. כל הטבלאות והגרפים של המשרד לעידוד תעסוקה אינם נוגעים לכאן. בעיר הזו צריך לשים דגש מיוחד על תעסוקת נשים כדי שהבעלים יוכלו לשקוד על התורה באין מפריע", כך אמר שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב הרב אריה דרעי, בביקור מיוחד שערך עם בכירי משרדו במרכזי התעסוקה במודיעין עילית, יחד עם ראש העיר הרב יעקב גוטרמן. השר דרעי הדגיש בפני מנהלי החברות ובפני הצוות המקצועי של משרד הכלכלה כי לומדי התורה הם העילית שבחברה החרדית, וכל מי שירצה לשבת וללמוד הוא יסייע לו בכל דרך אפשרית.

אל הביקור המיוחד של השר הרב דרעי, נלווה מ"מ רה"ע ויו"ר תנועת ש"ס במודיעין עילית הרב אבנר עמר. הביקורים נערכו בחברות: סיטיבוק, מטריקס, ויזה כאל, BDO ואימג'סטור.

ביקור מיוחד נערך במרכז הרפואי של קופ"ח מכבי, שם החלו ע"פ הנחיית השר הרב דרעי ולנוכח המצב הביטחוני להפעיל בימים אלה את מוקד הלילה ואף הורחבו שעות הפעילות.

במהלך הביקור, הרב דרעי ביקש להודות לראשי הקופה ולמנהל המחוז על הטיפול המסור במרן הראשל"צ הגר"ע יוסף זצוק"ל, אשר יום השנה השני לפטירתו חל היום.

התרגשות רבה נרשמה בשעה שקיבלו רבני ותלמידי ת"ת וישיבת "חזון דוד" את פני השר הרב דרעי, בשירה ובהודאה על פעילותו הברוכה למען ציבור בני התורה הספרדים ומוסדותיהם בעיר ובכל הארץ.

בחלק השני של הביקור התקיימה ישיבת עבודה מקצועית במרכז אשכול הפיס עם עשרות מנהלי חברות מכל הארץ המפעילים שלוחות במודיעין עילית בהן מועסקות מאות עובדות. מנהלי החברות העלו לדיון מקצועי נושאים שונים הנוגעים לפעילות משרד הכלכלה, כאשר הרב דרעי ביקש להרחיב את הפעילות העסקית בעיר, הן מבחינת העסקת עובדות והן מבחינת גודל המשרה והיקפי השכר המוצעות לעובדות.

130 נשות אברכים בכ.א.ל

דורון ספיר, מנכ"ל כאל אמר: "מוקד השירות של חברת כאל המונה כ-130 עובדות, מהווה דוגמא ומופת ליכולת של נשים מהמגזר החרדי להשתלב בשוק העבודה ועלות העסקתן גבוהה  בכ- 30% וע"כ יש להשיב את הסיוע הממשלתי בדומה לסיוע שניתן עד לשנת 2012.

השר הרב דרעי הנחה במהלך הדיון את צוות משרדו לדאוג לטיפוח תעסוקת הנשים. "למדתי הרבה דברים בביקור, עבודה מקצועית ומרשימה של רה"ע הרב גוטרמן, בפרט בתנאים הקשים של המיקום, היעדר שטחים ציבוריים ועוד. במודיעין עילית מרבית התושבים אברכים שמתוך בחירה לומדים תורה, עיר עם ריבוי טבעי מהגדולים ביותר בארץ, אם נשים רוצות לעבוד ולהתקדם בשכר גבוה צריך לעודד אותן. אצלי, אדם חרדי החפץ ללמוד תורה הוא בראש סולם העדיפויות ואעשה הכל כדי לתת לו ללמוד תורה, אך גם אדם חרדי שהחליט להיכנס למעגל התעסוקה, אפעל עבורו כדי שימצא עבודה מכובדת בשכר ראוי.

ביקור מרגש במיוחד נערך במרכז העשרה לבנות "בת נדיב", בו מקבלות טיפולי העשרה ייחודיים. שר הכלכלה הרב דרעי הביע התפעלותו מעבודת הקודש הנעשית במקום וכרוכה בהצלת נפשות ממש.

לאחר מכן ערך השר הרב דרעי ביקור מיוחד בבית ההוראה הספרדי בהשתתפות רבני בית ההוראה ועשרות רבני הקהילות הספרדיות בעיר, אשר הודו לו על פעילותו הרבה למען ציבור בני התורה הספרדים. הרב דרעי ציין כי לתנועת ש"ס שהוקמה ע"י מרן זצוק"ל, שתי מטרות: דאגה לציבור בני התורה הספרדים ודאגה לקירוב העם שבשדות. כן בישר כי בקרוב יעביר החלטת ממשלה להעברת משכורות לרבני הקהילות. הרב דרעי שיבח את רה"ע הרב גוטרמן המקדש ש"ש ומהווה מודל בפעילותו וסיפר את הערכה העצומה הרוחשים לו במשרדי הממשלה, אותה הוא מנצל לטובת התושבים כולם ללא יוצא מן הכלל.

הביקור המיוחד נחתם בפגישת עבודה ממושכת בלשכת רה"ע הרב גוטרמן, יחד עם מ"מ רה"ע הרב עמר, לדיון נושאים העומדים על סדר היום. בסיום הביקור העניק רה"ע תעודת הוקרה ייחודית לשר הרב דרעי, בהערכה עצומה על סיועו הרב לעיר ולתושביה.

צילום: יעקב כהן

השארת תגובה