ש"ס הודחה מהקואליציה בחדרה

לאחר סכסוך ממושך בין חברי סיעת ש"ס בעיריית חדרה לבין ראש העיר, החליט הבוקר ראש העיר להדיח את חברי הסיעה מהקואליציה

צביקה גנדלמן וחברי מועצת העיר בועז ביטון וניסים אביטן
צביקה גנדלמן וחברי מועצת העיר בועז ביטון וניסים אביטן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר סכסוך ממושך בין ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן ובין נציגי סיעת ש"ס בעירייה במספר נושאים, הבוקר הדיח ראש העיר את חברי הסיעה הרב בועז ביטון והרב ניסים אביטן מהקואליציה העירונית.

תחילת הסכסוך בין ראש העיר לסיעה אירע לפני מספר חודשים בעקבות הוראתו של ראש העיר להתיר לפתוח חלק מהחנויות בעיר חדרה בשבת, כאשר חברי העירייה מטעם ש"ס התנגדו, ויצאו למלחמה קשה כנגד ראש העיר.

אולם מה שהביא להדחת הסיעה מהקואליציה הוא המאבק שהתנהל בימים האחרונים בין חברי הסיעה לראש העיר  סביב נושא ההסעות למוסדות החינוך. כאשר חברי הסיעה אף איימו לקיים הפגנה מול בנין העירייה.

בנוסף, העניק חבר הסיעה ראיונות לכלי התקשורת המקומיים והארציים, בהם הוא תקף את העירייה והעומד בראשה – בסוגיות האמורות.

בעקבות כך החליט כאמור ראש העיר צביקה גנדלמן להדיח את חברי הסיעה מהקואליציה.

במכתב שנשלח הבוקר מראש העיר לחבר הסיעה בועז ביטון נכתב:"בהסכם הקואליציוני התחייבה סיעת ש"ס לפעול למען קידום המדיניות אותה יקבע ראש העיר לטובת העיר חדרה ותושביה.

"בחודשים האחרונים, הפרה הסיעה את התחייבותה זו, ובין היתר התבטא הדבר באי הופעה לישיבות מועצה, אשר בהן התקיימו הצבעות חשובות לקידום המדיניות של הקואליציה העירונית, ובהיעדרות מהצבעות בנושאים, אשר אושרו בהנהלת העיר.

"כמו כן התקיימו בשבועות האחרונים ראיונות באמצעי התקשורת, של מי מחברי הסיעה, תוך התבטאויות חמורות כנגד ראש העיר ומדיניותו, וכן שימוש בביטויים ובאמירות אותן אין הדעת סובלת, ושלא כמצופה מחברים בקואליציה העירונית.

"על כל אלה יש להוסיף, כי לא רק שהסיעה אינה מקיימת את התחייבותה לקיום המדיניות, אלא שהיא פועלת במלא כוחה כנגד מדיניות זו וכנגד ראש העיר באופן אישי.

"בשים לב לאמור לעיל, ולאור הפרות ההסכם הקואליציוני, הנני מודיע לך על ביטול ההסכם, ועל הפסקת חבורתך בקואליציה העירונית החל ממועד זה". נכתב במכתב.

בתגובה לדברים אמר חבר מועצת העיר מטעם ש"ס הרב בועז ביטון ל"כל הזמן": "אשרינו שנתפסנו על דברי תורה״ מדובר על מאבק על כבודה של השבת על חינוכם של ילדי ישראל ועל צורת המשילות של חברי הנהלת העיר של  ההתנהלות של ראש העיר. אנו נאמנים לדרכנו לשמירה על הערכים היהדות והמסורת אותה אנו אמורים לייצג בעוז ובגאון". אמר ביטון והוסיף

"לא נולדנו בקואליציה ולא נמות שם. בשנה האחרונה שירתנו מאות ואלפים מתושבי העיר חדרה ללא הבדל דתיים חילוניים בנאמנות ובמסירות ואנו נמשיך לשרת אותם מספסלי האופוזיציה ביתר שאת וביתר עוז.

ביטון הוסיף, "אנו מקבלים מאות שיחות טלפון והודעות מהציבור הרחב שמחזק אותנו על השמירה על הערכים והאידיאולוגיה ועל כבודה של השבת".

ביטון מתייחס להתנהלות ראש העיר בעניין השבת: "אני רוצה לומר לראש העיר רק דבר אחד אולי מבחינתך הוצאת את התסכול והכעס על מי שעורר והוביל את המלחמה על כבודה של השבת בעיר אבל בסופו של דבר השבת תנצח. חוק השבת אותו ניסת לחוקק בעיר ישונה ע״י חברי הנהלת העיר שנשארו בקואליציה מתוך דאגה לשמירה על כבוד השבת ועל שמירת הדו קיום והמרקם העדין בין כל חלקי האוכלוסייה בעיר", אמר ביטון.

מכתב הפיטורין שנשלח לחברי מועצת העיר של ש"ס בחדרה
מכתב הפיטורין שנשלח לחברי מועצת העיר של ש"ס בחדרה
השארת תגובה