ראש הממשלה: "אבו מאזן מסית ומשקר – המחבל חי"

המתיחות בשיאה ויש כאלה שתורמים להגבהת הלהבות: בנאום לוחמני שנשא יו"ר הרשות אבו מאזן האשים את ישראל בהרג צעירים פלסטינים ● נתניהו בתגובה: "הנער עליו הוא מדבר חי ומאושפז בהדסה לאחר שדקר ילד ישראלי בזמן שרכב על אופניו. אבו מאזן בדברי ההסתה שלו עושה שימוש ציני בדת וכך גורם למעשי טרור"

גל הטרור הנוכחי בשיאו ואבו מאזן ממשיך להסית: בנאום מתלהם שנשא יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ממקום מושבו במוקטעה, האשים את ישראל בהוצאה להורג של צעירים פלסטינים, בעקבות תיעוד מעצרו של המחבל בן ה-13 שדקר לפצע קשה נער יהודי לפני מספר ימים.

אחמד מנאסרה המחבל בן ה-13. צילום: לע"מ

בלשכת ראש הממשלה נתניהו לא נותרו אדישים להטחת ההאשמות וטענו כי אבו-מאזן מלבה את הטרור בעוד שהנער עליו דיבר יו"ר הרשות – בכלל חי ומטופל בבית החולים בישראל.

במהלך נאומו הלוחמני אמר אבו-מאזן: "לא ניכנע לפני היגיון הכוח הנפשע ולפי מדיניות הכיבוש והתוקפנות שנוקטת מדינת ישראל ועדרי המתנחלים שלה, אשר מבצעים מעשי טרור נגד העם שלנו ונגד האתרים הקדושים שלנו ונגד בתינו ועצינו. לא נקבל את ההוצאה להורג של ילדינו בדם קר כפי שעשו לילד הזה אחמד מנאסרה ולילדים אחרים בירושלים ובמקומות אחרים בשטחים הפלסטינים".

אחמד מנאסרה הוא אחד משני הנערים הפלסטינים שביצעו בתחילת השבוע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב. השניים דקרו ופצעו באורח קשה נער בן 13 וצעיר בן 25 לפני שנוטרלו על ידי כוחות הביטחון. התמונות של המחבל הפלסטיני הצעיר שרוע על הקרקע הפכו לסמל עבור הפלסטינים שמנצלים אותם כדי להפיץ הסתה שקרית ברשתות.

אמש פרסמה המשטרה תיעוד של הפיגוע החושף כיצד פעלו המחבלים הצעירים ברחובות העיר כשבידיהם סכינים שלופות.

ראש הממשלה נתניהו הגיב בחריפות לנאומו של אבו-מאזן. "דבריו הם דברי הסתה ושקר", אמר. "הנער עליו הוא מדבר חי ומאושפז בהדסה לאחר שדקר ילד ישראלי בזמן שרכב על אופניו. בעוד ישראל שומרת על הסטטוס קוו בהר הבית, אבו מאזן בדברי ההסתה שלו עושה שימוש ציני בדת וכך גורם למעשי טרור".

השקרים הגסים של אבו מאזן גררו גינויים מכל הקשת הפוליטית. השר לעניני ירושלים וחבר הקבינט זאב אלקין טען שיש להתייחס לאבו מאזן כאל טרוריסט. "בנאום עלילת הדם וההסתה הפרועה שלו הוכיח אבו מאזן פעם נוספת שהאחריות העיקרית על גל ההסתה שהוליד את גל הטרור הנוכחי היא על הרשות הפלסטינית ועל אבו מאזן באופן אישי", אמר אלקין.

במחנה הציוני אמרו כי אבו מאזן מלבה בדבריו את הייאוש והשנאה. "אלה דברי בלע חמורים המעוותים את המציאות וגובלים בחוסר אחריות מוחלט", אמרו במפלגה.

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד אמר כי הנאום "מתדלק" את הטרור. "במקום להרגיע ולגנות את המחבלים הנפשעים שמנסים לרצוח ישראלים חפים מפשע, בחר אבו מאזן לעלות מופע עלוב של חוסר מנהיגות ופחדנות ברמה הנמוכה ביותר", אמר לפיד.

2 תגובות
  1. לשם קידום השריעה, למשל למטרות ג'יהאד, חייב המוסלמי לשקר או להטעות בעיקר לא מוסלמים, ולא להרגיש כל אשמה.

  2. מענין מי מאמין לאבו מאזן הרי הוא מלך השקרנים רמאי ללא לאות ומקומו אחד בית סוהר ומי האדיוט שמאמין שר החוץ מאמריקה מה שנקרא פתי מאמין לכל דבר מוזר

השארת תגובה