ארה"ב: 'שימוש מופרז בכוח' נגד פלסטינים במיגור הטרור

ג'ון קירבי מסר הלילה כי "ראיות אמינות" מצביעות על "שימוש מופרז בכוח על ידי ישראל נגד פלסטינים" במהלך גל הטרור הנוכחי ● ארצות הברית רואה את המתקפה כנגד ארבעה ערבים על ידי יהודי בדימונה בשבוע שעבר, כפיגוע טרור ● ראש הממשלה גינה את הארוע שתואר על ידי כמה שרים כמתקפת טרור

דובר משרד החוץ האמריקאי ג'ון קירבי. צילום:  Glenn Fawcett
דובר משרד החוץ האמריקאי ג'ון קירבי. צילום: Glenn Fawcett

האם ארצות הברית מצטרפת אף היא להסתה האנטי ישראלית? דובר מחלקת המדינה האמריקנית ג'ון קירבי מסר הלילה כי "ראיות אמינות" מצביעות על "שימוש מופרז בכוח על ידי ישראל נגד פלסטינים" במהלך גל הטרור הנוכחי.

בנוסף הודיע קירבי כי ארצות הברית רואה את המתקפה כנגד ארבעה ערבים על ידי יהודי בדימונה בשבוע שעבר, כפיגוע טרור. יצויין כי האירוע גונה גם על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ותואר על ידי כמה שרים כמתקפת טרור.

במקביל, מזכ"ל האו"ם באן קי מון קרא לישראל לבצע "בחינה מקיפה" של השימוש בכוח מצד כוחות הביטחון בעימותים עם פלסטינים. על פי הדיווח ברשת "סקיי", מזכ"ל האו"ם "מודאג מהראיות לשימוש מופרז בכוח". לדבריו, "נדרשת בחינה מקיפה של הסוגיה, שרק מחריפה את המצב ומובילה למעגל אכזרי של שפיכות דמים מיותרת".

בנאום שנשא אמש הצהיר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי יועברו לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג תביעות בנושא "ההוצאות להורג בשטח", בכוונתו לחיסול מבצעי הפיגועים האחרונים. "דמם של ההרוגים על ידיה של הממשלה הישראלית ושל עדרי מתנחליה", טען.

תגובה אחת
  1. ימ"ש וזכרו.. רק הפיגוע בדימונה הוא טרור. לא שמענו אותו על הפיגועים של המחבלים הערבים.. מנוול.

השארת תגובה