שפיר "השתגעה מהחוצפה" וסולקה מדיון בועדת חוקה

עימות חריף בוועדת חוקה בדיון על החטיבה להתיישבות: ח"כ סתיו שפיר הוצאה מהדיון לאחר שטענה כי המהלך אותו מנסים לאשר בוועה, מנוגד לחוק ● "יש סימנים לעבירה על החוק, החטיבה מעבירה מיליוני שקלים לעמותות של פוליטיקאים"

ניסן סלומינסקי. צילום: הכנסת
ניסן סלומינסקי. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת ח"כ ניסן סלומינסקי הרחיק היום את ח"כ סתיו שפיר מהדיון שעסק בהצעת חוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ', הצעה שמבקשת לעגן בחקיקה את ההתקשרות בין ממשלת ישראל לבין החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית.

יוזם הצעת החוק ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר בדיון כי "תפקידה וסמכויותיה של החטיבה נקבעות ע"י הממשלה. החטיבה מגשימה את מדיניות הממשלה, ומותר לה להחליט שהיא מיישבת את יהודה ושומרון בלי לעצבן את האמריקאים. אבל השמאל רוצה לשים אצבע בעין לברק אובמה ולג'ון קרי. לולא היו פה שטינקרים שרצים ומלשינים בעולם, אולי לא היה צורך בחוק". דבריו שוסעו שוב ושוב ע"י חברי הכנסת שפיר, רוז'ין בירן ועוד.

ח"כ סתיו שפיר טענה כי ליו"ר הוועדה אסור לנהל את הדיון. "אתה בניגוד עניינים", אמרה שפיר. "כיון שהמפלגה שלך נהנית מהחטיבה. אני יודעת שהקריירה הפוליטית שלך תלויה באנשי החטיבה. אולם המחויבות שלנו לדאוג שהכספים יגיעו ליעדם".

שפיר הוסיפה ואמרה, "אני משתגעת מהחוצפה שאני מבקשת פעם אחר פעם נתונים כספיים של החטיבה, מבטיחים לי ולא עומדים בהתחייבות. בדרך לא דרך השגתי נתונים, והסתבר לי ש 75% מכספי התמיכה של החטיבה, הועברו להתנחלויות ורק את הפרורים נותנים לנגב ולגליל. הפערים גדולים ובלתי נסבלים".

לדבריה, "יש סימנים לעבירה על החוק". שפיר הוסיפה וטענה כי "החטיבה מעבירה מיליוני שקלים לעמותות של פוליטיקאים. ובשל כך החטיבה נמצאת בחקירה כחלק מחקירת פרשת ישראל ביתנו". כאמור, לאחר חילופי דברים קשים בין סלומינסקי לשפיר, האחרונה הוצאה מהדיון.

חברי הכנסת חיים ילין ואיתן ברושי הביעו תמיכה בחטיבה, אולם דרשו שזו תפעל בשקיפות. לעומתם, חברי הכנסת יעל גרמן מיכל בירן ומיכל רוזין התנגדו להצעת החוק ותקפו בחריפות את פעולות החטיבה הנעשות ללא שקיפות. יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי הודיע כי בשבוע הבא תיערך ההצבעה על אישור החוק לקריאה ראשונה.

בעמוד הפייסבוק שלה כתבה שפיר: "בשקט בשקט, כשכולנו עסוקים במצב הבטחוני הקשה, בבית היהודי מנצלים את חוסר הקשב הציבורי כדי להכשיר את השרץ שלהם – החטיבה להתיישבות. כן, שמעתם נכון, גם בשעה הזאת הם עסוקים בהתססה ובניצול כספי המיסים שלכם למטרות נסתרות, ומה קל מזה? אתם לא תשמעו על זה בתקשורת בתקופה כזו, כשהטרור משתולל ויש דברים קריטיים בהרבה".

5 תגובות
  1. האם יש הסכם כלשהו בין הח"כים סלומיאנסקי ושפיר לצורך עימות מתוקשר קבוע,בכול הועדות ובמליאה,המוסיף לשניהם קולות בבחירות לכנסת

  2. ברכות לח"כ סלומיאנסקי שממשיך בעשייה ציונית והתישבותית

  3. מגעיל שבחסות המצב הבטחוני יש מי שמנסה לרוקן את הקופה הציבורית שממילא סובלת בשל המצב. סמוטריץ' הוא הח"כ הכי מושחת שיכול להיות.

  4. מגעיל שבשעת מבחן בטחוני יש שרות ח"כ טיפשות שכותבות את כל הזוהמה שמשוכנעות בה בפייסבוק במקום להביא בקומות האינדיווידואלים לעניין ובערכאות ומעמד המתאימים

  5. נהדר שבעטו אותה החוצה

השארת תגובה