הרצוג: "נגבה כל צעד ביטחוני שתיזמו להשיב את הביטחון"

ח"כ יצחק הרצוג בנאומו במליאה: לו היה גנדי יושב כאן היום היינו כנראה מתווכחים ויכוחים מרים על דרכה של מדינת ישראל. במיוחד בימים קשים אלה, אל לנו לאבד צלם אנוש ● אנחנו נגבה כל צעד ביטחוני שתיזמו כדי להשיב מיד את הביטחון

יצחק הרצוג במליאת הכנסת
יצחק הרצוג במליאת הכנסת

במלאות 14 שנים לרצח רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל קיימה הכנסת ישיבה מיוחדת לזכרו. יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין פתח את ישיבת הכנסת המיוחדת לזכרו של רחבעם זאבי ז"ל בדקת דומיה

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר בדיון לזכרו של רחבעם זאבי ז"ל: "אותן תחושות קשות שפקדו אותנו בבוקר הנורא בו נרצח גנדי חוזרות ומכות בנו שוב בימים האחרונים. במיוחד ביום זה בו נרצחו ישראלים ברחבי הבירה באירועי ירי, דריסה ודקירה.

דמותו של גנדי כאיש בטחון, כמומחה לטרור וכלוחם ישראלי גאה  חסרה לנו מאוד. אין זה סוד ואני אומר זאת כל שנה,  ובכל טקס לזכרו- לא הסכמתי עם תפיסת עולמו של רחבעם זאבי כלפי ערביי הארץ. אך תמיד אכבד את גנדי- לא רק כרע לנשק של אבי חיים הרצוג ז"ל  וחמי שאול אפק יבדל"א, אלא גם בשל העובדה שהיה מנהיג שפיו וליבו שווים ושטובת המדינה הייתה עמוד האש שלו.

לו היה גנדי יושב כאן היום היינו כנראה מתווכחים וויכוחים מרים על דרכה של מדינת ישראל. אני מתעקש –  במיוחד בימים קשים אלה, אל לנו לאבד צלם אנוש, אל לנו לזנוח את עקרונות היסוד שלנו שנקבעו במגילת העצמאות כדמוקרטיה המכבדת בשוויון מלא את המיעוטים בתוכה.

אני יכול לומר לך, אדוני ראש הממשלה כי ביום הזה, ומעבר למחלוקות בינינו אותן מניתי אמש כאן במליאה – אנחנו נגבה כל צעד בטחוני שתיזמו ותוביל בלי להסס ולגמגם כדי להשיב מיד את הביטחון למדינה ולאזרחיה, ובכלל זה צעדים שהצעתי מזה כמה ימים ביניהם סגר שיתמקד בראש ובראשונה במזרח ירושלים, פרישת כוחות נרחבת וגיוס מילואים במידת הצורך, מלחמה חסרת פשרות, ביטחונית, משפטית ומודיעינית באתרי ההסתה האסלאמית כי אנחנו לא נהיה בשום אופן, אף פעם, אופוזיציה לעם ישראל ולביטחונו.

גנדי ראה חובה בהנצחת הטבח כדי להפיק ממנו את לקחיו ההיסטוריים. מי שיער כי 72 שנה ישוב הטרור הפלסטיני, כמו זה של הפרעות, וייטול את חייו.

הטרור שרצח את גנדי עוד כאן. מפגע באזרחי ישראל. דוקר, יורה, פוצע ורוצח. ידענו גלי טרור קשים, ידענו כאב גדול ויכולנו לו. וגם הפעם נוכל לו. גם הפעם נדע להילחם ביד ברזל במפגעים ולהתגבר, יחדיו. בשעה זו נחזק את חיילנו שוטרינו ולוחמינו."

השארת תגובה