ראש הממשלה: לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ זועבי

את הדברים אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה הבוקר • נתניהו התייחס גם לסוגיית גיוס המילואים ואמר: "עדיף לגייס כח מאסיבי מראש מאשר לגייסו לאחר מעשה" • לדבריו, תיפתח חקירה גם נגד אנשי התנועה האיסלמית בגין הסתה

נתניהו בכנסת. צילום: הכנסת
נתניהו בכנסת. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה היום לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) בחשד להסתה. את הדברים אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה הבוקר.

נתניהו מסר כי פנה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטין, והורה לו לפתוח מיידית בחקירה פלילית נגד ח"כ זועבי, זאת בעקבות דברים שאמרה בסוף השבוע לביטאון הרשמי של חמאס.

נתניהו ציטט מדבריה בישיבה: "על מאות אלפי מתפללים לעלות לאל-אקצא כדי לעמוד מול מזימה ישראלית להתרת דמם של תושבי מזרח ירושלים. כיום יש פעילות של יחידים בלבד ונחוצה תמיכה עממית. אם יימשכו פיגועי היחידים ללא תמיכה עממית הם ידעכו תוך כמה ימים, ולכן יציאת אלפים מבני העם תהפוך את האירועים הללו לאינתיפאדה אמיתית".

"זוהי הסתה שקרית ופרועה וקריאה ברורה לאלימות", אמר נתניהו.

בהתייחסו לגיוס המילואים המאסיבי אמר נתניהו, כי "עדיף לגייס מראש כוח מאסיבי, לטפל בהתפתחויות אפשריות, מאשר לגייסו לאחר מעשה, ואנחנו נגייס עוד כוחות ככל שיידרש". לדבריו, "אנחנו בתוך גל טרור שמקורו בהסתה שקרית ושיטתית בנושא הר הבית, הסתה שבאה מצד החמאס, הרשות הפלשתינית והתנועה האסלאמית בישראל. בסוף השבוע הוריתי לגייס 16 פלוגות מילואים של משמר הגבול על מנת להשיב את הביטחון והסדר", הוסיף רה"מ.

היום יכנס רה"מ דיון נוסף כדי לקדם את הפעולות של הממשלה נגד התנועה האסלאמית בישראל: "אינני מוכן שתהיה הסתה מבית. אנחנו נפעל בכל הכלים נגד המסיתים מכל כיוון שהוא".

"על פי הנחייתי, תאשר הממשלה היום חקיקת עונשי מינימום של שנות מאסר בכלא למיידי האבנים ובקבוקי תבערה והטלת קנסות לקטינים ולהוריהם", אמר נתניהו.

הוא הוסיף ברכת החלמה מהירה לאזרחים, לשוטרים ולחיילים שנפצעו בימים האחרונים, ושיבח את כוחות הביטחון, המשטרה, משמר הגבול, צה"ל והשב"כ על פעולתם המסורה והבלתי נלאית למען ביטחון ישראל, ואת אזרחי ישראל "שמגלים ערנות, נחישות ויכולת עמידה מרשימה".

השארת תגובה