הח"כים הערבים: "מחר נעלה ל'אל אקצא' בהר הבית"

ח"כ אחמד טיבי אמר: "לא נתניהו ולא הימין יוכלו למנוע מאתנו להיכנס למסגד אל-אקצא שלנו" ● ח"כ איימן עודה: "מתחם אל-אקצא נמצא בניהול מלך ירדן והווקף המוסלמי, אין לנתניהו סמכות חוקית או מוסרית למנוע מהח"כים הערבים להגיע למסגד"

איימן עודה (צילום הכנסת)
איימן עודה (צילום הכנסת)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחרי החלטת ראש הממשלה שאוסרת על שרים וח"כים, יהודים וערבים כאחד, לעלות להר הבית על מנת שלא להתסיס את האווירה, מגיבים הבוקר ח"כיה הערבים של 'הרשימה המשותפת' בזלזול ומצהירים כי ההחלטה לא מחייבת אותם וכי עוד השבוע יארגנו עלייה משותפת להר.

ח"כ אחמד טיבי אמר כי הוא לא מקבל את ההוראה ויגיע מחר להר הבית. "לא נתניהו ולא הימין יוכלו למנוע מאתנו להיכנס למסגד אל-אקצא שלנו. מי שהחליט תחילה על מניעת כניסתם של פרובוקטורים מימין כמו אורי אריאל, שכניסתו הציתה את השטח, כדי לצנן את האווירה, עושה סיבוב פרסה וסלטה לאחור ומחליט במחי יד להסלים את המצב. זו החלטה מטורפת ובלתי חוקית. כולנו נהיה שם מחר במסגד אל-אקצא, כי זה המסגד שלנו", אמר.

טיבי מחה על כך שנתניהו הקביל את עלייתו להר הבית כשווה להתנהגותו של השר אריאל. "לשים ח"כים ערבים ומוסלמים במישור אחד עם אריאל וחוטובלי, זה כמו לומר לבעל הבית שהוא והפורץ לביתו חד הם. החלטה זו מוסיפה שמן למדורה", אמר.

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הוסיף: "נתניהו הולך סחור סחור, חסר עמדה ועמוד שדרה. מתחם אל-אקצא הוא שטח כבוש שעל פי הסטטוס קוו נמצא בניהול מלך ירדן והווקף המוסלמי, אין לנתניהו סמכות חוקית או מוסרית למנוע מהח"כים הערבים להגיע למסגד. נתניהו ממשיך להיגרר אחרי הנהגת המתנחלים בקואליציה ומדרדר את כולנו לפי תהום. מי שחרד לביטחון, לא יכול לעסוק בניהול נקודתי של הסכסוך, אלא חייב לחתור להסדר כולל ולניהול משא ומתן אמיתי וכן שמטרתו סיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית עצמאית".

חבר הכנסת עיסאוי פריג' (מרצ) אמר: "גם אם באיחור, נתניהו מבין סוף סוף שהוא צריך לרסן את מציתי המהומות מהקואליציה שלו. הבעיה היא שנתניהו כמו נתניהו תמיד נגרר ולא מוביל, ובמקום לנהל את הקואליציה הוא רק מנסה לרצות אותה והפעם באמצעות יצירת גזירה שווה בין יהודים לערבים – החלטה מופרכת שדומה לאיסור כניסת יהודים לכותל".

——

על רקע הטרור המתפשט ברחבי הארץ, שבמרכזו הר הבית, שלפי גורמים רבים החל כתוצאה מעליית שרים להר הבית, התעמתו הבוקר סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) ואיש הר הבית יהודה גליק.

בראיון לגלי צה"ל האשים פעיל הימין גליק את כל הציבור החרדי באנטישמיות: "עדיין יש לנו את הפן הגלותי – של אותם גורמים חרדים, שמעדיפים להאשים את היהודים באנטישמיות". הוא הוסיף והאשים את הציבור החרדי בהזדהות עם ארגון החמאס: "מוזר מאוד הקואליציה הזאת של החמאס, השמאל הקיצוני ושל יהדות התורה וש"ס – נגד העלייה להר הבית".

סגן השר כהן הגיב לאמירות ההזויות של פעיל מכון בית המקדש בביטול: "הטיפוס הזה ועוד כמה הזויים כמוהו מציתים את המדורה הזאת כמו ילדים קטנים". לדבריו, "בגלל הקבוצה המטופשת וההזויה הזאת, שהם – הקואליציה עם החמאס, בגללם אנחנו נאבד את ירושלים, בגללם נאבד את הר הבית, בגללם אנחנו נאבד את המדינה ואת הכל", תקף כהן.

השארת תגובה