יעלון: "אני מקווה שנצליח לייצב את המצב הביטחוני"

השר יעלון סייר בזירת הפיגוע המחריד אמש, וקיבל סקירה בטחונית ממפקדי הגזרה ומראש השב"כ ● אנחנו בשטח כעת עם הרבה כוחות שפועלים – צה"ל ושירות הביטחון הכללי – כדי לשים את היד על הרוצחים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר היום בחטיבה המרחבית שומרון בעקבות פיגוע הרצח אתמול סמוך לאיתמר. שר הביטחון יעלון הגיע לנקודה בה בוצע הפיגוע וקיבל סקירות ממפקדי האזור. לאחר מכן הגיע להערכת מצב במפקדת החטיבה המרחבית שומרון. אל הביקור נלוו גם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט וראש השב"כ יורם כהן.

השלושה קיבלו סקירות מראש אמ"ץ אלוף ניצן אלון, מפקד פיקוד המרכז אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון תא"ל ליאור כרמלי, ראש המנהל האזרחי תא"ל דוד מנחם, מפקד חטיבת שומרון אל"מ שי קלפר וגורמים נוספים.

במהלך הביקור אמר שר הביטחון יעלון: "אנחנו בשטח כעת עם הרבה כוחות שפועלים – צה"ל ושירות הביטחון הכללי – כדי לשים את היד על הרוצחים. במוקדם אני מקווה ולא במאוחר אנחנו נשים את היד עליהם, כפי שגם עשינו במקרים הקודמים. אין ספק שזה אירוע חמור ביותר, כך אנחנו מתייחסים אליו והפעולות בשטח נועדו גם למנוע את הפיגוע הבא וכך אני מקווה שנצליח לבצע.

"אנחנו נמצאים פה כעת בתקופה של התפרצות שכן ולא קשורה להר הבית, ולצערי מלווה בהסתה של הרשות הפלסטינית ובעיקר ראש הרשות הפלסטינית. כל זה כמובן מביא לרציחות ולשפיכות דמים. לכן אנחנו פועלים גם נגד האחראים להסתה ואני מקווה שנצליח לייצב את המצב הביטחוני מוקדם.

"כוחות צה"ל ביהודה ושומרון מתוגברים בימים הללו בלא מעט כוחות כדי לתת מענה גם לפיגועי הטרור מהסוג הזה, גם לזריקות אבנים שגם הן הורגות או בקבוקי תבערה. אני מקווה שהפעילות הנרחבת הזו תביא בסופו של דבר לרגיעה ביטחונית בשטח.

"אני מכאן גם קורא לראשי ההתיישבות ולתושבי יהודה ושומרון לנהוג באחריות. פעולות אלימות כמו שאירעו אמש מפריעות גם לכוחות צה"ל לפעול, מעבר לזה שמוסיפות שמן למדורה.

"אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להביע את השתתפותי בצער המשפחה, משפחת הנקין, על אבדן ההורים איתם ונעמה ז"ל".

השארת תגובה