שר הרווחה חיים כץ סייר בבני ברק ובעזרא למרפא

שר הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ סייר אמש (ה') בבני ברק, כאורחו של הרב אלימלך פירר יו"ר עזרא למרפא ● השר כץ סייר גם ברחבי העיר ונפגש עם ראש העיר ובכירי העירייה

אילוסטרציה: זייברט, חיים כץ ואלימלך פירר
אילוסטרציה: זייברט, חיים כץ ואלימלך פירר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מהפכה יסודית בתחומי השירות לציבור באגף הרווחה והשירותים החברתיים של עיריית בני ברק אושרה באחרונה ועומדת לצאת אל הפועל בשנה הקרובה – כך הודיע הרב חנוך זייברט, ראש העיר בקבלת פנים למר חיים כץ ,שר הרווחה והשירותים החברתיים לביקורו במוסדות ובמשרדי רווחה וקהילה בבני ברק.

ראש העיר הדגיש, כי, כיום, במשרדי אגף הרווחה הממוקמים, ברובם, במבנה הראשי של העירייה שברחוב ירושלים 58, בני ברק, מקבלים קהל כ-150 עובדים סוציאליים בתחומים רבים ומגוונים, אך המצב הוא שבכל חדרון קטן יושבים 3 עו"ס ,כך שמלבד תנאי עבודתם הקשים של העובדים ,יש גם עומס גדול בכל חדר ,וכל פונה זקוק להמתין זמן ניכר עד לפגישתו עם העו"ס . בנוסף לכך ,יש גם אי נעימות לפונה שצריך להשמיע את מצוקותיו ובעיותיו בחדר צפוף בו יושבים 3 עו"ס .

כדי להתמודד ולמצוא לה מענה ,יזם הרב חנוך זייברט שליט"א ראש העיר ,תכנית בינוי של כ-150 חדרים ,חדר לכל עובד ,במתחם חברת פיג'ו למכוניות שברחוב הרב כהנמן ,העומד לעבור לעיר אחרת,ובמקומו יבנו מבני מגורים .בד בבד ,ישנו במתחם שטח שהופקע לצרכי ציבור ובמסגרת זו יעמוד המבנה לפעילות שירותי הרווחה ,בתנאים נאותים ומשופרים הן לעובדים והן לציבור הפונים . לגיבוש התכנית קבע ראש העיר צוות פעולה בהרכב הרב מנחם מנדל אייזנברג ,סגן ראש העיר וראש אגף הרווחה ;גב' ארלט מויאל ,מנהלת האגף וגב' רינה ציכטינגר ,סגנית המנהלת .

הרב חנוך זייברט ראש העיר הוסיף ,כי מהיכרות עם מר חיים כץ ,שר הרווחה והמוניטין שלו כאיש פעיל ונמרץ ביותר לצרכי  הכלל והפרט, הוא הזמין את השר לביקור ולעלות בפניו את המצב השורר במשרדים ואת הצעת העירייה להקמת המבנה ,בעלות כספית של כ-8 מליון ₪, בסיוע משרד הרווחה.בביקור במתחם פיג'ו נתקבל השר ע"י מר יצחק מנור, נשיא חב' פיג'ו-לובינסקי בארץ .

את יום הסיורים פתח השר ,בהשתתפות רה"ע ,בבית "עזרא למרפא" ,שם נשמעה סקירה נרחבת מפי העומד בראש האגודה ,הרב אלימלך פירר, על פעולות האגודה במגוון תחומים כייעוץ רפואי, השאלת כלים רפואיים ,שורה ארוכה של שירותים רפואיים ותכניות פיתוח ושדרוג של מבנים ושירותים לציבור הרחב. השר חיים כץ ציין ,כי בכל ביקור במיזם הנפלא שבראשות הרב פירר, הוא מתרגש ומתלהב מחדש ובכל ביקור ישנם חידושים מרשימים לרווחת כלל הציבור מכל רחבי הארץ.

יום הסיורים הסתיים במרכז לנוער "הקשיבה" לנוער ,שברחוב רבנו אשר , שהוקם ביזמתו ובעידודו של רה"ע ומופעל בהנחייתו של הרב יוסף גרליץ , יועץ רה"ע לנוער ורווחה .בפני המשתתפים בסיור סקר עו"ס הרב אברהם פדר, מנהל המרכז כי מטרתו של המקום לסייע ולתמוך בצעירים בעלי קשיים רגשיים חברתיים ,לימודיים וחינוכיים, ולאחר זיהוי של הבעיה ניתנים מענים טיפוליים, סדנאות להורים ומחנכים והדרכה לצעירים וההורים על דרכי התמודדות עם הבעיות ,ובשנה האחרונה פנו למרכז 300 צעירים שקיבלו טיפול מעולה ואיכותי .

בביקור נטלו חלק גם הרב אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע; סגני ראש העיר, הרב אליהו דדון והרב מנחם מנדל אייזנברג והרב ישראל דרנגר, רמ"ט רה"ע.

ח"כ חיים כץ, שר הרווחה והשירותים החברתיים, שהזכיר את היותו תושב העיר במשך עשרים ושבע שנים ,שיבח את מגוון השירותים העירוניים והציבוריים בב"ב, ולדוגמא הזכיר את ביקורו בעבר כיו"ר ועדת הרווחה של הכנסת בעמותת אהל שרה בבני –ברק והדגיש את טיפולה המדהים בתנאי פנמייה של הנמצאים בחינוך מיוחד. בהקשר לכך הוסיף הרב חנוך זייברט רה"ע שבקרוב יפתח לעמותה בית ספר במבנה מרשים וגדול שהוקם ע"י העירייה. השר חיים כץ התייחס גם לתקציב של המשרד שבראשותו בהדגישו שהתקציב גדול אך אין בו די, והוא דומה לתאונת דרכים עם פצועים רבים ,שהפרמדיקים צריכים להחליט על סדרי קדימות המטופלים, וכן הוא בתקציב הרווחה הוא פועל לקביעת התקציבים בהתאם לסדרי העדיפות המבוססים על בסיס נתונים ובדיקה מקצועית של מומחים בתחומים אלו .

השארת תגובה