ירדן: המלך עבדאללה "מסרב לשוחח עם נתניהו"

יחסי ישראל-ירדן לאן? "המלך עבדאללה מסרב, לפי שעה, לשוחח עם נתניהו" – כך פורסם בעיתון "א-ראי אל-יום" היוצא לאור בלונדון, ועל פי הנטען הסתמך המידע על מקור מבוסס בארמון המלוכה • בלשכת ראש הממשלה מסרבים להגיב

בנימין נתניהו ועבדאללה מלך ירדן. צילום almanar
בנימין נתניהו ועבדאללה מלך ירדן. צילום almanar

לפי הדיווח בעיתון, הסיבה לכך היא המתיחות בהר הבית, שגרמה למלך לשחרר בימים האחרונים הצהרות חריפות נגד ישראל ובמקביל לפעול בקדחתנות בזירה הבינלאומית והערבית ובמסדרונות האו"ם ומועצת הביטחון.

בלשכת נתניהו סירבו לפי שעה להגיב לדיווח.

המהומות בהר הבית עוברות גם למישור הדיפלומטי. בהודעת מועצת הביטחון כינו את המקום "אל-חרים אלשריף" – שמצדד בעמדה הערבית.

בעיתון "אל-קודס אל-ערבי" דווח כי המחלקה הממונה על הנושא במשרד החוץ הירדני סירבה ערב חג הקורבן לקבל מלשכת נתניהו מעין ערובות או מסרים דיפלומטיים, שהוגדרו "מטעים".

בגלל אירועים אלימים בהר הבית בשנה שעברה החזירה ירדן את שגרירה מישראל, אחרי שזימנה לשיחת נזיפה את השגריר הישראלי. על פי הפרסום בעיתון, ירדן שינתה את הטקטיקה שלה, ורואה בהודעת מועצת הביטחון של האו"ם – שנוטה בניסוחה לטובת ירדן – כהישג בהקשר הזה.

המלך עצמו התבטא בחריפות כבר מהיום הראשון של העימותים באזור הר הבית. כך, למשל, עבדאללה אמר לאחר פגישה עם ראש ממשלת בריטניה כי אם ההתנהלות של ישראל בירושלים תמשיך במתכונת הנוכחית, הדבר ישפיע על היחסים בין ישראל לירדן.

השארת תגובה