שטייניץ לדרעי: "בגללך הגז באדמה; אתה תוקע הכל"

סערה בישיבת הממשלה: שר האנרגיה יובל שטייניץ תקף את שר הכלכלה אריה דרעי אשר מסרב לאשר את מתווה הגז ● "אתה מכשיל אותי בתפקידי", קרא שטייניץ לעבר דרעי ● דרעי לא נשאר חייב והשיב: "לא עשית כלום כשר בעניין הגז"

דרעי ויובל שטייניץ צילום הכנסת
דרעי ויובל שטייניץ צילום הכנסת

המתח סביב שולחן הממשלה על רקע סירובו של שר הכלכלה אריה דרעי לחתום על סעיף 52 הגיע הבוקר לשיאו. שר האנרגיה יובל שטייניץ הטיח בדרעי: "בגללך הגז תקוע באדמה, אתה תוקע הכול". דבריו שטייניץ באו בעת דיון בנושא בירוקרטיה המקשה על התנהלות השרים.

על פי הדיווח ב'וואלה-news', שטייניץ טען במהלך הדיון כי סירובו של דרעי לחתום על הסעיף שיאשר את מתווה הגז, מקומם. הוא ציטט את דברי הממונה על ההגבלים דיויד גילה שאמר בשבועות האחרונים כי לשביעות רצונו החלטת הממשלה בנושא הגז לא יצאה אל הפועל בעקבות סירובו של דרעי.

בשלב זה הטיח דרעי בשטייניץ: "גם כאן הצלחת להכניס את זה? מה זה עניינך החתימה שלי?". שטייניץ לא נשאר חייב והשיב: "מה זה ענייני? תפקידי לדאוג לפיתוח משק האנרגיה, ואתה מכשיל אותי בתפקידי". דרעי השב לשטייניץ והאשים אותו בעיכוב הוצאת הגז בחמש השנים האחרונות: "לא עשית כלום כשר בעניין הגז מאז שמצאו אותו לפני חמש שנים".

לפני כשבועיים נרשמה התגוששות נוספת בין השניים כאשר שטייניץ אמר בראיונות לכלי התקשורת כי ישקלו צעדים דרסטיים כנגדו. לאחר דבריו תקפו בלשכת דרעי את שטייניץ ואמרו כי "האמירות המגוחכות של השר יובל שטייניץ נגד שר הכלכלה אריה דרעי באינספור ראיונות שנמשכים מהבוקר ועד הלילה, לא יעזרו". לדברי מקורבי דרעי, "שר הכלכלה דרעי לא ישנה את עמדתו ויאפשר לשטייניץ להמשיך לקיים עוד עשרות ראיונות ארוכים ומתישים שבהם ישמיע שוב ושוב את הגיגיו".

השארת תגובה