אבו מאזן מפתיע: "אטיל פצצה בנאומי באו"ם"

כאב ראש מדיני: למה התכוון אבו מאזן כשהצהיר על פצצה שיטיל בנאומו ● ההערכות: ביטול הסכם אוסלו או הכרזה על פירוק הרשות הפלסטינית

אבו מאזן באו"ם
אבו מאזן באו"ם

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הפתיע השבוע את המערכת המדינית בישראל והצהיר כי בנאומו בחודש הבא בכוונתו להטיל פצצה. "אטיל פצצה בסיום הנאום שלי בעצרת האו"ם ואני לא מוכן לחשוף מהי אותה פצצה", אמר אבו מאזן בראיון לכלי תקשורת ערבי.

נאומו של אבו מאזן באו"ם מתוכנן ל-29 בספטמבר והוא אמור לעסוק בהסכמי אוסלו ובהפרות לכאורה של ההסכם על ידי ישראל, כמו הריסת בתים בשטחי A ו-B.

בראיון לכלי התקשורת הערבי תקף אבו מאזן את רעיון המדינה היהודית ואמר כי הוא מספק הצדקה למלחמות הדת במזרח התיכון ולארגונים קיצוניים כמו דאעש.

"אם ישראל רוצה להיות מדינה יהודית הרי שישנה הצדקה לארגון 'המדינה האיסלאמית' ואחרים שרוצים להקים מדינה איסלאמית בסוריה, מצרים ועזה", אמר הנשיא הפלסטיני.

בישראל נערכים לקראת נאומו של אבו מאזן וחוששים מפני ההשלכות לנאום שישא. בין האפשרויות שהעלו בישראל כתרחיש אפשרי הן שאבו מאזן יכריז על ביטול הסכמי אוסלו, פירוק הרשות הפלסטינית והעברת האחריות האזרחית והביטחונית בשטח לישראל ככוח הכובש, או הכרזה על פלסטין "מדינה תחת כיבוש" המבקשת הגנה מהקהילה הבינלאומית, ולחילופין, פנייה למועצת הביטחון בבקשה לקבל את פלסטין כחברה מלאה.

בישראל נערכים לכל התרחישים ובכלל זה שלחו איום מרומז כלפי אבו מאזן ולפיו אם אבו מאזן יעשה צעדים בלתי הפיכים, ישראל תנקוט צעדים מרחיקי לכת, עד כדי גירושו מהרשות הפלסטינית ולחילופין להטיל עליו מצור בדומה למצור שהטילה ישראל על המוקטעה כנגד יאסר עראפת.

 

השארת תגובה