הרבנים הראשיים כנגד כנס הנצרות: "סכנה רוחנית"

הרבנים הראשיים הגר"י יוסף והגר"ד לאו יוצאים במתקפה כנגד אירוע השגרירות הנוצרית שאמור להתקיים בימי חג הסוכות ● "האירוע מהווה סכנה רוחנית ומקעקע את צביונה היהודי של מדינת ישראל"

הראשל"צ הגר"י יוסף והרב הראשי הגר"ד לאו. צילום: ארכיון
הראשל"צ הגר"י יוסף והרב הראשי הגר"ד לאו. צילום: ארכיון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במהלך חג הסוכות אמור להתקיים כנס של הנציגות הנוצרית בירושלים. בכנס ישתתפו לא מעט יהודים, חלקם חיילים ובשבועות האחרונים עלה החשש כי בכנס ינאמו דוברים מיסיונרים.

כעת, הרבנים הראשיים הגר"י יוסף והגר"ד לאו יוצאים במכתב חריף כנגד הכנס וקוראים לכל יהודי להחרימו. "נודע לנו כי גורמים העוסקים במיסיון מטעם השגרירות הנוצרית בישראל, מארגנים כינוס גדול בימי חג הסוכות", פתחו הרבנים במכתבם.

לדבריהם, "כחלק ממטרות ארגון זה, העברת יהודים על דת ישראל והכנסתם תחת כנפי הנצרות. אותם גורמים רואים שליחות בהמרת כל תושבי העולם ולהפכם לנוצרים, ובעיקר את בני העם היהודי. דבר זה הינו חמור ונוגד את יסודות אמונתנו, על כן חובה להוקיע את הדבר ולהזהיר את הציבור".

בסיום המכתב מסכמים הרבנים: "אנו קוראים בשורות אלו אל הציבור היהודי בארץ הקודש, שלא לקחת חלק בכינוס זה. למרות שיתכן שמארגני הכינוס הם ידידי מדינת ישראל, אבל בפועל האירוע מהווה סכנה רוחנית ומקעקע את צביונה היהודי".

כזכור, בערב חג השבועות התקיים אירוע דומה באצטדיון 'הארנה' בירושלים ולאחר האירוע הוחלט כי רבני העיר יאשרו כל אירוע דומה הנערך על ידי הנצרות, זאת מחשש לפעילות מיסיונרית.

20150916030004

השארת תגובה