סוער בחדרה: היום יושבתו הלימודים

בעקבות ביטול תקציב ההסעות למוסדות 'אור יוסף' בחדרה, הוחלט שלא לקיים את הלימודים מחר כמחאה על הצעד המפלה. יו"ר ש"ס חדרה עם בשיחה ל"כל הזמן": "אני מקווה שההתנכלות למוסדות התורה והחינוך בחדרה, הם לא בשל מאבק השבת שמנהלת תנועת ש"ס"

אריה דרעי ורב העיר חדרה הרב שמעון ביטון. צילום: יעקב כהן
אריה דרעי ורב העיר חדרה הרב שמעון ביטון. צילום: יעקב כהן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר סאגה נרחבת בעניין חילולי השבת בעיר חדרה, נפתחת חזית נוספת בין ראש העיר לתושבים החרדיים לאחר שזה ביטל את המימון להסעות לתלמידי מוסדות 'אור יוסף', הכוללים תלמוד תורה לבנים, בית ספר לבנות ורשת גני ילדים.

לטענת גורמים חרדים בעיר חדרה, החלטת ראש העיר לקצץ במערך ההיסעים של התלמידים, באה בעקבות המלחמה שניהלו נגדו הנציגים החרדיים בעניין חילולי השבת. כנקמה על כך, ראש העיר ביטל את המימון לאחר עשרות שנות קיומם של המוסדות בהם מימנה העירייה את מערך ההיסעים.

בעקבות כך, החליטו עסקני העיר לאחר שהתייעצו עם רבני העיר, שהיום (ב') ביום הראשון ללימודים, הלימודים יושבתו במוסדות 'אור יוסף' והתלמידים יקראו שלא לבוא לבתי הספר.

בשיחה ל"כל הזמן" אומר הרב עמנואל ביטון מנכ"ל המוסדות "אור יוסף": "במשך שנים העירייה בשיתוף משרד החינוך, תקצבו את מערך ההיסעים של המוסדות. כעת הוחלט בעירייה בצעד תמוה לבטל את התקציב בשרירותיות".

לטענת העירייה, הכספים של מימון מערך ההיסעים הינם פיקטיביים ונלקחים על ידי המוסדות, כשמימון ההסעות משמש ככיסוי. בתגובה לזאת אומר ביטון:" במשך שנים ההתנהלות בנושא פעלה בצורה פשוטה. מקופת העירייה הוקצב 830,000 שקלים שיועדו עבור מימון ההסעות מידי שנה. כאשר בכל שנה התקיים מכרז והזכיינים קיבלו את כספם ישירות מהרשות המקומית".

"בשנת התקציב 2014", מספר ביטון. "הוחלט להוריד את התקציב ל-500,000 שקל ולמרות הקיצוץ, העירייה בחרה להמשיך עם אותם זכיינים שגבו עבור ההסעות 800,000 שקלים. לאחר זמן כשעלות ההסעות חרגה מהתקציב המקוצץ, באו נציגי העירייה למוסד בטענה שהכסף בוזבז על ידי המוסד, בעוד שהבעיה טמונה אצל גורמי העירייה שהחליטו לקצץ בתקציב מבלי לפתוח מכרזים מחדש".

בעקבות האפליה הבוטה, לדבריהם. הוחלט שלא לקיים מחר את הלימודים כסדרן. "נשבית את פתיחת הלימודים במוסדות שלנו מחר", מצהיר ביטון. "וזאת לאחר הוראתו של נשיא המוסדות רב העיר, ובעקבות התנכלותו של ראש העיר למוסדות החינוך החרדיים".

יו"ר ש"ס בחדרה בועז ביטון הגיב להתפתחויות בשיחה ל"כל הזמן": "אני מקווה שההתנכלות למוסדות התורה והחינוך בחדרה, הם לא בשל מאבק השבת שמנהלת תנועת ש"ס. אנו מקווים כי ראש העיר יתעשת ברגע האחרון, ויחליט לדאוג גם לילדי הציבור החרדי בעיר חדרה. כפי שהוא מתיימר להיות, ראש עיר של כולם".

את תגובת עיריית חדרה, לא ניתן היה להשיג עד לשעת פרסום הכתבה, והיא תפורסם לכשתתקבל.

בית ספר אור יוסף חדרה
מוסדות אור יוסף בחדרה
השארת תגובה