תשלום "מענק עבודה" יוקדם לפני החגים

לקראת חגי תשרי: שר האוצר ומנהל רשות המסים מודיעים על הקדמת התשלום של "מענק עבודה" כ-85 מיליון שקלים יועברו לזכאים ● גידול חד מתחילת השנה במספרם של הזכאים המקדימים לבקש את המענק

רשות המיסים
רשות המיסים

שר האוצר משה כחלון ומנהל רשות המסים, משה אשר הודיעו היום כי התשלום השני של מענק עבודה עבור שנת המס 2014, בסכום כולל של כ-85 מיליון ₪ יוקדם ויועבר לחשבונות הבנק של הזכאים ביום חמישי ה-10 בספטמבר, חמישה שבועות לפני המועד הקבוע בחוק, זאת כדי לאפשר לשכירים הזכאים להיעזר בכספי המענק לקראת ראש השנה וחגי תשרי.

לפי נתוני ההגשה עד כה, של בקשות בגין שנת 2014,  חל גידול חד מתחילת השנה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד בכמות הזכאים שהקדימו להגיש בקשה לקבלת המענק ומספרם עומד היום כבר על 184,000  איש. יש בנתון זה כדי להעיד על תוצאות  הפעילות האינטנסיבית של הרשות במטרה להגדיל באופן תמידי את שיעורי המימוש בקרב הזכאים לקבלת המענק, וכן על הפנמת התכנית בקרב ציבור הזכאים. בין שאר פעולותיה, במטרה לעודד שכירים ועצמאים נוספים לממש את זכאותם, שלחה רשות המסים בחודש האחרון מכתבים יזומים לזכאים פוטנציאלים, אשר טרם הגישו בקשות לקבלת המענק. המועד האחרון הקבוע בחוק להגשת בקשות הוא ה-30 בספטמבר 2015.

למענק עבודה עבור שנת המס 2014 זכאיות שתי קבוצות: האחת – שכירים ועצמאים שבשנת 2014 מלאו להם 23 והיה להם ילד אחד לפחות שטרם מלאו לו 19. השנייה – שכירים ועצמאים ללא ילדים מתחת לגיל 19, ובלבד שמלאו להם 55 בשנת 2014. הכנסתם החודשית הממוצעת בשנת 2014 של העומדים בכל תנאי הזכאות צריכה להיות  גבוהה מ-2,060 ₪ ונמוכה מ-6,750 ₪. יודגש כי ניתן מענק מוגדל בשיעור של 150% לאמהות עובדות שהן אם לילד אחד או יותר וגם לאבות חד-הוריים לילד אחד או יותר שילדיו נמצאים אצלו וכלכלתם עליו.

הבקשות לקבלת המענק מוגשות בכל אחד מסניפי וסוכנויות דואר ישראל בהליך פשוט והנתונים מועברים ישירות ע"י הדואר למחשבי הרשות (הגשת הבקשה אינה כרוכה בתשלום ואין צורך להיעזר בשירות בתשלום לסיוע בהגשת הבקשה). התשלום מופקד במועדים הקבועים בחוק ישירות בחשבונות הבנק של הזכאים וכתוספת נטו לשכר מעבודה.

 

השארת תגובה