רשלנות חמורה ב'לניאדו': אוכל הפגים היה "פג תוקף"

האם בבית החולים 'לניאדו' הייתה רשלנות? תינוקות בני יומם הוזנו על ידי אוכל שפג תוקפו ● אם אחת התינוקות: "מקוווה שאין לזה השלכות" ● 'לניאדו': "מדובר באוכל שפג תוקפו למשך שבועיים בלבד, אנו בודקים את המקרה ומחדדים את נהלי העבודה"

בית החולים לניאדו. צילום: אורי, ויקיפדיה
בית החולים לניאדו. צילום: אורי, ויקיפדיה

רשלנות? בבית החולים 'לניאדו' בנתניה הוזנו תינוקות בני יומם במזון שפג תוקפו. כך מתפרסם הבוקר בגל"צ. אחת האימהות שבנה הוזן במזון פג תוקף אמרה הבוקר: "הרופא קרא לי לשיחה והסביר לי שזה דבר שלא צריך לקרות ושהם בודקים את זה. מעבר ללקוות שבאמת לא היו לזה השלכות לטווח הארוך אין לי מה לעשות עם העניין הזה".

עוד דווח, כי הילד, בריא לחלוטין, נולד לפני מספר שבועות, כאשר מיד לאחר הלידה הועבר לתינוקיית בית החולים. לאחר כמה ימים הבחינה האם כי תאריך התפוגה שעל בקבוקוני המזון עבר זה מכבר.

"קיבלתי בקבוקון עם תאריך ביולי, מה שאומר שהאכלתי את הילד במזון פג תוקף מהיום הראשון לחייו", סיפרה היום, "פניתי לתינוקיה ומאוחר יותר קרא לי רופא לשיחה ואמר שזה לא בסדר ובודקים את זה. חוץ מלקוות שאין לזה יותר מדי השלכות אין לי מה לעשות עם העניין הזה".

בתגובה לפניית האם, נאספו מהתינוקייה שהייתה מלאה ביילודים כל בקבוקי תחליף החלב מהסדרה. אחד הבקבוקים נשלח לבדיקות במעבדה, והצוותים הרפואיים הבטיחו שיעדכנו בתוצאות.

הפרופסור יעקב קווינט, מנהל רפואת ילדים בקופת החולים מכבי, הסביר את ההשלכות האפשריות של צריכת תחליף חלב שפג תוקפו ואמר: "אם תאריך התוקף פג חיידקים יכולים להתרבות ויכולים להיות תהליכים חמצוניים שייפגעו בחלבונים. קשה לומר איך זה יכול לקרות. מאוד מקפידים על תאריכי תפוגה, זה אחד הדברים הבסיסיים שקיימים".

מבית החולים 'לניאדו' נמסר בתגובה: "מדובר באוכל שפג תוקפו למשך שבועיים בלבד, אנו בודקים את המקרה ומחדדים את נהלי העבודה".

תגובה אחת
  1. זה רק אני שמתי לב? פג תוקף לפג…

השארת תגובה