שר הכלכלה ומנכ"ל הרשת פותחים את שנת הלימודים

שר הכלכלה הנגב והגליל הרב אריה דרעי הי"ו הגיע הבוקר לסיור במוסדות החינוך בעיר לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ו יחד עם מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני הרב חיים ביטון

את הסיור החלו בבי"ס לבנות 'חיי שרה' בראשות המנהלת הגב' יפה בראל, לאחמ"כ המשיכו בבי"ס לבנות 'הליכות ביתה' וסיימו בת"ת 'נתיבות שלום' שם גם סיכם השר דרעי את הסיור באומרו, "התפעלתי מאוד והתרשמתי לטובה בראותי שכל הבנות והבנים הכפופים לרשת מעיין החינוך התורני של ש"ס מסודרים ולא נותר אף אחד ללא מסגרת ברוך ה', עדיין ישנם ליקויים ודברים שצריך לשפר ובטוחני כי מנכ"ל הרשת ר' חיים ביטון וסגר"ע ר' יהודה עוביידי וראש העיר ר' מאיר רובינשטיין יעבדו ויפעלו יחד ע"מ לפתוח סמינר גדול ואיכותי ספרדי בעיר ביתר עילית, אני יעשה כל שביכולתי ע"מ לקדם את נושא הרישום האזורי, לא ייתכן שבנות ישראל כשרות ומוכשרות ישארו בבית רק בגלל שהרקע הביתי שונה משל חברתם, אני יודע שישנם אנשים המתנגדים לדבר הזה אבל אני מאמין בזה וילך על זה בכל הכוח יחד עם חברי לתנועה בראשות מרן ראש הישיבה שליט"א וחברי המועצת.

אתם לא מבינים איזה חילול השם ענק הולך להיות כאן, 21 בנות בסמינר הישן בירושלים אחרי השיבוץ של העירייה ואחרי שימוע של משרד החינוך, והם יסגרו להם את זה וילכו לבית משפט. סמינר שלנו הולך לבית משפט ואחר כך כשבית המשפט יכוף עליהם יקומו כולם ויגידו אנחנו נשמע לבית המשפט? זה התערבות בחינוך, וכך יוצרים בעיות. למרות שאנחנו עושים את זה בשיא השקט, אך שהם מובילים את זה. לא יודע מי עושה את זה, אנחנו עלולים להיתקל בפרשת עמנואל ב ולצערי הרב כל הציבור החילוני היום יצא מכליו ואנחנו לא רוצים להיות שם. כל הסמינרים האחרים בירושלים קיבלו את הדין, פתאום סמינר הישן החליט שהוא רוצה לצמצם את הכיתות, הוא לא מדבר נגד הבנות אלא רק 'לצמצם'. הם סתם נכנסים למערבולת".

לשאלת השר אריה דרעי בעניין הנושא המקומי בעיר לגבי 40 בנות כיתה א' שלא מתחילים את שנת הלימודים אמר ראש העיר רובנשטיין "הבנות שלא מתחילות את שנת הלימודים זה בגלל מלחמה פוליטית בין שתי המנהלים, נעבוד כדי לפטור את המחלוקת בינהם ושכולם יתחילו את שנת הלימודים בעיר בזמן". סגר"ע ר' יהודה עוביידי אמר "ברוך ה' לאחר עבודה משותפת עם מנכ"ל הרשת וראש העיר הצלחנו לפתוח את השנה כאשר כל הבנות והבנים מסודרים במוסדות ואין אף אחד שנשאר ללא מסגרת, אנו עושים כל מאמץ ע"מ שלא יגרם עוגמת נפש לשום משפחה למדנו מטעויות של אחרים ויישמנו בעיר וכך פתחנו את השנה בצורה חלקה"

בעניין אחר אמר עוביידי "אנו מזמינים את שר הכלכלה לביקור נוסף בעיר ע"מ לטפל בנושא הנוער הנושר ובנושא התעסוקה בעיר" השר דרעי נענה בחיוב להצעה ואמר "בעז"ה בקרוב מאוד נערוך סיור נוסף בעיר ע"מ לטפל בכל הנושאים שעל הפרק ולמנף את העיר הלאה, הנציגים שלנו בעיר פועלים רבות ואני שומע רק דברים טובים מכל הכיוונים שיתוף הפעולה בין ר' יהודה עוביידי ור' מיכאל נקי גורם לרושם טוב ועבודה מקצועית, אני מברך את המנהלים היקרים ואת ראש העיר וסגנו שתמשיכו לעשות רק טוב לתושבים ותדאגו למשפחות במצוקה ולשכבות החלשות ככל שניתן, זו הצוואה שהנחיל לנו מרן הרב עובדיה יוסף זיע"א וזו המורשת של התנועה, עלו והצליחו"

יצויין כי בעקבות ריבוי התלמידים והתלמידים במוסדות השונים בעיר העניקה העירייה לת"ת 'חניכי הישיבות' 3 קרוואנים נוספים. בי"ס לבנות 'חיי שרה' 2 כיתות לימוד חדשות. ת"ת 'משנת יהודה' כיתת לימוד נוספת חדשה. ת"ת 'נתיבות שלום' 2 כיתות לימוד נוספות.

בסיור השתתפו בין היתר – נח צדוק, ניסים כהן, חיים טרוזמן, איציק כהן, גואל ועקנין, יהודה דייטש, אברהם אורן, ועוד..

השארת תגובה