המפכ"ל החדש: "אני מאוד נרגש – מתייצב למשימה"

ראש הממשלה נתניהו בירך על מינויו של גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה: "גל יצעיד קדימה את המשטרה אל מול האתגרים הניצבים בפניה" ● ח"כ מיקי לוי מצר: "במצבה הנוכחי של משטרת ישראל, היה נכון לבחור כמפכ"ל את אחד הניצבים המכהנים"

גל הירש. צילום: פייסבוק
גל הירש. צילום: פייסבוק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רה"מ בנימין נתניהו בירך את גל הירש לרגל מינויו לתפקיד המפכ"ל: "תת-אלוף במילואים גל הירש הוא לוחם וקצין ראוי ומוערך, שמילא שורה של תפקידי פיקוד בצה“ל והוביל את פקודיו אל שדה הקרב ומבצעים רבים, באומץ לב ויצירתיות. כמפכ“ל המשטרה המיועד, יצעיד קדימה את המשטרה אל מול האתגרים הניצבים בפניה ותוך חתירה מתמדת לשיפור ביטחונם האישי של אזרחי ישראל וחיזוק שלטון החוק".

המפכ"ל החדש גל הירש כתב מוקדם יותר בעמוד הפייסבוק שלו כי "הבוקר הודיעני השר לביטחון הפנים מר גלעד ארדן כי אני המועמד לתפקיד המפקח הכללי של משטרת ישראל. אני מאוד נרגש! משטרת ישראל, לוחמות ולוחמים, שוטרות ושוטרים, הם במשך שנים ארוכות אחיותיי ואחי לנשק ושותפיי למשימות רבות. יש לי אליהם הערכה עמוקה ואהבה רבה".

הירש הוסיף: "אני שמח על האמון שקיבלתי וממתין להשלמת תהליך המינוי כהלכתו. אני משרת מגיל 14, התחייבתי לפעול תמיד להגנתה של מדינת ישראל ומשנקראתי היום לדגל, אני מתייצב למשימה, ככתוב בישעיהו: הנני, שלחני".

במקביל, בהנהגת החברה הערבית נשמו לרווחה מאי מינויו של בנצי סאו למפכ"ל. בחודשים האחרונים הביעה ההנהגה את התנגדותה הנחרצת למינויו של סאו בגלל מעורבותו באירועי אוקטובר 2000, ואף איימה להחרימו אם ייבחר לתפקיד. ח"כ ד"ר יוסף ג׳בארין מהרשימה המשותפת וארגון עדאלה פנו ליועץ המשפטי לממשלה וביקשו לפסול את מועמדותו של סאו בגלל אחריותו, לטענתם, להרג אזרחים ערבים.

ח"כ ג׳בארין  אמר בתגובה להחלטה הערב כי "אין ספק שסאו פסול מלכהן בתפקיד, ובחירתו הייתה ללא ספק מובילה למשבר קשה עם הציבור הערבי. הוא מלכתחילה לא היה צריך להיות מועמד בצל הקביעות הקשות של ועדת אור נגד תפקודו באירועי אוקטובר. טוב עשה השר שלא מצא לנכון למנותו למפכ״ל, וכך גם חסך מחאה ציבורית קשה".

מי שהצר על הבחירה היה חבר הכנסת מיקי לוי שכיהן בעבר כניצב. "במצבה הנוכחי של משטרת ישראל", אמר לוי. "היה נכון לבחור כמפכ"ל את אחד הניצבים המכהנים. לצערי, החליט השר ארדן שלא לבחור באחד מהניצבים המכהנים כיום, אנשים מוכשרים ובעלי ניסיון רב שנים בארגון, ובחר באדם שאינו מכיר כלל את משטרת ישראל, שעברה בשנה האחרונה טלטלות לא פשוטות וכעת צפויה להתמודד עם מהלומה נוספת – פרישה של צמרת הפיקוד הבכיר שלה. ועל אף כל זאת – משטרת ישראל קרובה לליבי על משרתיה ומפקדיה ובפניה אתגרים לא פשוטים – אני מאחל הצלחה למשטרת ישראל ולמפכ"ל הבא".

בהתייחס להחלטת השר למינוי תא״ל במיל׳ גל הירש למפכ״ל, אמר ממ"ז דרום ניצב יורם הלוי שהוא ממשיך ומתרכז באחריותו כלפי תושבי הדרום וכלפי שוטריו, בכוונתו להמשיך ולפקד על מחוז דרום לטובת בטחון הציבור כולו, וכן להוביל את פקודיו לבצוע מכלול המשימות ברף מבצעי ושירותי גבוה. הלוי ציין כי טובת הארגון ובעיקר אנשיו הנושאים בעול הארגון עומדים לנגד עיניו. עוד הוסיף ואמר, כי הוא מכבד את החלטת השר לבט״פ.

השארת תגובה