בהוראת הרבנים: הלימודים בקרית ספר לא יתחילו

סערה במודיעין-עילית: רבני העיר הורו שלא לפתוח את שנה"ל עד לסידור כל הבנות שאינן משובצות בסמינרים ● "הננו מורים בזאת, על אי התחלת שנת הלימודים, עד שתוסדר כניסת הבנות לתיכון באופן מיידי"

מודיעין עילית
מודיעין עילית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סערה חדשה? על רקע אפליית התלמידות בעיר אלעד ובמקומות נוספים ברחבי הארץ נחשפת היום (שלישי) לראשונה פרשיית אפליה נוספת שעד כה התנהלה מתחת לרדאר התקשורתי.

במכתב שהוציאו אמש רבני העיר מודיעין-עילית נאסר על מנהלי הסמינרים בעיר לפתוח את שנת הלימודים בעיר עד שכל הבנות תתקבלנה ותשובצנה במוסדות הלימוד בעיר.

מדובר בצעד נחרץ וחסר תקדים שמבהיר את עמדת רבני העיר כי אפליה בקבלת בנות, או בנות שיושבות בבית ללא מוסד לימוד לא באות בחשבון.

על המכתב התקיף חתומים הרב מאיר קסלר, רב העיר מודיעין עילית, הרב ישראל זיכרמן, רב שכונת ברכפלד בעיר, והרב שלמה זלמן אולמן חבר 'בית הדין דק"ק מודיעין עילית' שהוציא את המכתב.

"לכבוד הנהלות הסמינרים, מודיעין עילית, שלום רב", כותבים רבני העיר, "מאחר ולצערינו עדיין ישנם תלמידות שלא סודר קבלתם, ללימודים לכיתה ט' לקראת שנת הלימודים תשע"ו, ע"י סמינרים מסויימים".

"עקב כך", נכתב, "הננו מורים בזאת, על אי התחלת שנת הלימודים, עד שתוסדר כניסת הבנות לתיכון באופן מיידי, כפי הוראת הרבנים שליט"א".

שנת הלימודים התשע"ו צפויה היתה להיפתח מחר, אך אם לא תהיה התפתחות דרמטית בנושא ככל הנראה תידחה פתיחתה למועד אחר. ל'כל הזמן' נודע כי מדובר בכעשר תלמידות שלא התקבלו לסמינרים בעיר, מה שהוביל להוראה החריגה.

קרית ספר

השארת תגובה