האו"ם אישר: "43 חיילים נחטפו בגבול סוריה-ישראל"

אנשי "ג'בהת א-נוסרה", ארגון המזוהה עם אל-קאעידה, שבו במהלך היום 43 חיילי המשתייכים לאו"ם. קיים חשש לכ-80 חיילים נוספים. לא ידוע מה מצבם של השבויים

חיילי האו"ם. צילום: Albert Gonzalez Farran
חיילי האו"ם. צילום: Albert Gonzalez Farran
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

על פי הדיווח מוקדם יותר ברשת 'אל-ערביה', כוחות מורדים שבו 43 חיילי או"ם מכח אונדו"ף. טרם ידוע מה מצבם של הלוחמים. המורדים משתייכים לארגון 'ג'בהת אל-נוסרה' המזוהה עם אל-קאעידה. עוד דווח, כי כ-80 חיילים נוספים המשתייכים לכוחות האו"ם זקוקים לסיוע מידי במקום לאחר שכוחות המורדים הצרו עליהם.

אותו ארגון השתלט אמש על מעבר הגבול 'קוניטרה' הנמצא ברמת הגולן בצד הסורי, ומשמש כמעבר הגבול היחידי בין ישראל לסוריה. הכוחות שנלחמו במשך שעות הבוקר בשטח שכבשו, הרגו כ-20 חיילים מצבא סוריה. בתגובה לכך, צבא סוריה הפציץ הבוקר יעדים באזור והרג עשרות לוחמים.
לפני זמן קצר פרסם האו"ם הודעה, לפיה הוא מאשר את הדיווחים אודות הפלתם בשבי של הלוחמים מכוחות האו"ם, בהודעה נכתב כי טרם ידוע מצבם או מקום אחזקתם.
בתוך כך, אתר סורי פרסם הבוקר תמונות של ארגון ג'בהת א-נוסרה, שבהן מתועד אחד מאנשי הארגון תולה את דגלם השחור באזור מעבר הגבול עם ישראל, בתמונות נוספות שפורסמו נראתה ההשתלטות של בכוחות באיזור קונייטרה.
עם זאת, הגבול הצפוני לא שקט בימים האחרונים, כמה פעמים נרשמה זליגה של פצמרי"ם לשטח ישראל ואף קצין נפגע עקב הירי התועה שנורה לאיזור הצפון, פגיעה נוספת התרחשה כאשר נורה פגז טנק מכיוון סוריה ופגע סמוך ליקב ביישוב ברמת הגולן.
בעקבות ההתפתחויות האחרונות, קיים חשש גדול יותר מירי 'תועה' לכיוון ישראל, מכיוון שהמורדים מחזיקים בשטח גדול על פני הגבול המפריד בין סוריה לישראל.
השארת תגובה