אזעקות בצפון: 5 נפילות בשטח ישראל; אין נפגעים

אזעקות ביישובי הצפון: זוהו 4 שיגורים ממרכז רמה"ג הסורית לעבר ישראל. 2 נפילות זוהו באזור הגליל העליון ו-2 נפילות ברמת הגולן. לא ידוע על נפגעים ● התושבים הונחו להישאר בבתיהם ● הערכה: הירי לא נבע כתוצאה מ'זליגה' אלא ירי מכוון

זירת הנפילה בגבול הצפון
זירת הנפילה בגבול הצפון
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אזעקה נשמעה לפני בכמה יישובים באצבע הגליל ממזרח לקריית שמונה: גונן, כפר בלום, כפר סאלד, להבות הבשן, נאות מרדכי, עמיר, שדה נחמיה ושמיר. בבדיקת צה"ל זוהו 4 שיגורים ממרכז רמה"ג הסורית לעבר ישראל. 2 נפילות זוהו באזור הגליל העליון ו-2 נפילות ברמת הגולן. לא ידוע על נפגעים. בשדה קוצים סמוך פרצה שריפה בעקבות הנפילה.

מוקדם יותר נפרסה סוללת כיפת ברזל בעיר הדרומית אשדוד, זאת מחשש להסלמה באזור על רקע החלטת בג"צ מאמש שהורה על הקפאת הצו המינהלי שהוצא כנגד פעיל הג'יהאד האיסלאמי מוחמד עלאן השובת רעב בתקופה האחרונה.

אמש חלה החמרה במצבו של עלאן השובת רעב מזה יותר מחודשיים, ובמהלך השבועות האחרונים הצהירו בג'יהאד האסלאמי לנקום במקרה שהעציר ימות. היום נמסר כי מבית החולים ברזילי כי ישנו שיפור קל במצבו. בצה"ל הוכנו כוחות תגבור באזור יהודה שומרון כחלק מהיערכות להסלמה בעקבות החשש ממותו של עלאן. הכוחות נמצאים בכוננות, אך עדיין לא הוקפצו לשטח.

"בשל מצבו הרפואי הנוכחי אין הוא מהווה סיכון לעת הזאת", קבעו השופטים בהחלטתם אמש. מיד על קבלת הידיעה על החלטת בג"ץ הודיעו בני משפחתו של עלאן כי תמה הפסקת הרעב שלו ויתאפשר להזין אותו במסגרת הטיפול הרפואי שניתן לו. אתמול, בשל ההחמרה שחלה במצב, החליטו בבית החולים לחזור ולהרדימו.

בהחלטתם הדגישו השופטים כי בהתאם לעמדת המדינה, אם יתברר כי הפגיעה המוחית של עלאן אינה הפיכה, הצו יבוטל מיד. "ייתכן שיידרשו שבועות ואף חודשים כדי לברר אם הוא הפיך במלואו או בחלקו אם לאו", נכתב בהחלטה.

השארת תגובה