הרצוג: "המצב מידרדר לאינתיפאדה שלישית"

יו"ר האופוזיציה הרצוג אמר אמש כי "המצב מתדרדר ברצף אירועים, ואנו עלולים למצוא עצמנו באינתיפאדה שלישית" ● בליכוד הגיבו: "פוליטיקה קטנה"

יצק הרצוג. צילום: הכנסת
יצק הרצוג. צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על רקע רצף הפיגועים שלא פוסק בתקופה האחרונה, תוקפים הבוקר (חמישי) בכירים במערכת הפוליטית את התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוגיית הביטחון.

לאחר שלושת הפיגועים שהתרחשו אמש בירושלים ובסביבתה וגרמו לפציעתם של חייל צה"ל, שוטר ותינוקת, האשים יו"ר המחנה הציוני את מדיניות ממשלת נתניהו מול הפלסטינים. "המצב מתדרדר ברצף אירועים", צייץ הרצוג בטוויטר וטען כי "בלי שינוי דרסטי אנחנו עלולים למצוא את עצמנו באינתיפאדה שלישית שתהיה תוצאה חמורה של אפס יוזמה ותקיעות מדינית".

ח"כ הרצוג איחל החלמה לחייל צה"ל שנפצע אמש בפיצוץ המטען בסמוך לכביש המנהרות ואמר: "מי שיפגע בישראלים – דמו בראשו. מול הטרור אין פשרות ואמרתי את זה גם לאבו מאזן".

גם יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד התייחס אמש לפיגוע וכתב בעמוד הפייסבוק: "הכל קופא, הלב מתכווץ. גל הפיגועים האחרון אינו עומד להיעלם מעצמו. ישראל צריכה להלום בטרור במלוא עוצמתה וללא היסוס. דם יהודי לא יהיה הפקר".

בליכוד לא נשארו חייבים ומתחו ביקורת חריפה על האמירות של ראשי מפלגות האופוזיציה. "במקום להתייצב לצד הממשלה במלחמה נגד הטרור ולקחת חלק במאמץ ההסברתי של ישראל בעולם", אמרו גורמים במפלגה, "באופוזיציה לא נותנים לעובדות לבלבל אותם, וממשיכים לעסוק בעיקר בפוליטיקה קטנה ובהתרפסות מתמשכת אל מול מי שמסית לטרור ומסרב בתוקף לגנות אותו".

בתוך כך, חייל צה"ל שנפצע אמש בעקבות פיצוץ המטען, עדיין מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בבירה. מביה"ח נמסר כי הוא מטופל במחלקת עיניים ומצבו מוגדר בינוני, כשהוא סובל בעיקר מחבלה באחת מעיניו.

השארת תגובה