הפיצוץ בסין: לפחות 44 הרוגים ולמעלה מ-500 פצועים

פיצוץ רב עוצמה החריד הלילה את עיר הנמל טיאנג'ין בסין, עשרות הרוגים ונעדרים ולמעלה מ-500 פצועים. חשש מחומרים כימיים רעילים הנישאים באוויר ● צפו בתיעוד

פיצוץ עז הרעיד אמש את עיר הנמל טיינג'ין שבצפון סין, אך הבוקר (חמישי) מתגלים מימדי האסון. עד כה ידוע אודות 44 בני אדם שנהרגו בעיר הממוקמת כ-90 קילומטרים דרום מזרחית לבירה בייג'ינג, אך המספר צפוי לעלות מאחר שעשרות עדיין מוגדרים כנעדרים. בכלי התקשורת במדינה מופיעות תמונות ראשונות של האתר באור יום, שבהן נראה ההרס הרב שהותיר אחריו הפיצוץ.

הפיצוץ העז שהתרחש אתמול בשעות הערב נגרם ככל הנראה בעקבות תאונת עבודה באזור התעשייה של העיר טיינג'ין. על פי כלי התקשורת המקומית, מספר הנפגעים הקטן יחסית נובע מהשעה המאוחרת שבה אירע ומכך שהמוקד לא התרחש באזור מיושב. למרות זאת, עלול המקרה להשפיע באופן ישיר על חייהם של 7.5 מיליון בני האדם המתגוררים בעיר.

בשעה זו סורקים מאות אנשי הצלה את השטח במטרה לאתר נפגעים נוספים, גם התושבים המקומיים הגיעו לאזור מוכה האסון כדי לאתר את קרוביהם, שטרם יצרו עמם קשר. "אנחנו מחפשים אחר אחי, נסענו כל הלילה מבייג'ינג כדי לחפש אותו אבל עדיין לא מצאנו דבר", סיפר ז'אנג שין-פנג, שיצא גם הוא לשטח על מנת לעזור במאמצים.

בין הנעדרים הרבים גם 36 כבאים שיצאו להילחם בלהבות, אך מאז אבדו עקבותיהם. על פי הדיווחים, גופותיהם של 9 כבאים כבר נמצאו באתר האסון, שנראה בשעות האחרונות יותר כמו זירת קרב. מאות בני אדם מטופלים באזור לאחר שנפגעו, במקרים מסוימים מדובר באנשים שהיו ממוקמים קילומטרים ממוקד הפיצוץ, אך נפגעו מההדף האדיר.

חשש נוסף שמטריד את הרשויות כעת הוא שחומר כימי מאזור התעשייה שנפגע יתפשט באוויר ויגרום לפגיעה נוספת בתושבי האזור. "אנחנו מודאגים, מודאגים מאוד. בשלב זה אנחנו לא יודעים איזה חומר כימי נישא באוויר וייתכן שהוא רעיל ויכול להזיק לנו, אם לא עכשיו אז בעתיד", סיפר תושב האזור.

השארת תגובה