טקס חילופי מפקד עוצבת המילואים "המפץ"

האוגדה שנודעה גם בשמה אוגדה 38, אוגדת האלוף שרון במלחמת ששת הימים מחליפה היום מפקד ● תת-אלוף עודד בסיוק החליף בתפקידו את תת-אלוף יעקב בנג'ו

תת-אלוף עודד בסיוק תת-אלוף יעקב בנג'ו והאלוף אביב כוכבי בטקס חילופי מפקד עוצבת מפץ. צילום: דו"צ
תת-אלוף עודד בסיוק תת-אלוף יעקב בנג'ו והאלוף אביב כוכבי בטקס חילופי מפקד עוצבת מפץ. צילום: דו"צ

היום (ג'), מונה תת-אלוף עודד בסיוק למפקד עוצבת "המפץ". הטקס נערך במפקדת עוצבת "המפץ" בבסיס "חוות השומר", במעמד מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי.

תת-אלוף עודד בסיוק החליף בתפקידו את תת-אלוף יעקב בנג'ו, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות.

מדברי מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי: "מעטים ערים לאירוע הצנוע והקטן הזה שמגלם בתוכו אחריות בלתי רגילה של נשיאה בנטל ושל הכנות ליום פקודה. עוצבת ״המפץ״ בעלת היסטוריה מפוארת, לקחה חלק מרכזי במשימות העבר וההווה וצפויה לקחת חלק מרכזי במשימות העתיד".

מדברי מפקד עוצבת "המפץ" היוצא, תת-אלוף יעקב בנג'ו: "עוצבת 'המפץ' מורכבת ממפקדת האוגדה ויחידות מבצעיות לוחמות המהוות העתק מושלם ליחידות הסדירות. עוצבת 'הנשר' מהצנחנים, חטיבת 'כרמלי' מגולני, עוצבת 'אלון' מהנח"ל, עוצבת 'אגרוף הברזל' וחטיבת 'קרייתי' מהשריון ועוצבת 'התקומה' מהתותחנים. זהו העתק של צבא הסדיר ובכך מהוות יחידות המילואים הללו את כוח המחץ של צה"ל במילואים. כל שאוכל לומר הוא שהשפענו והובלנו עם פיקוד הצפון את הלמידה המבצעית המשותפת בחזית לבנון, ואת יחידות צבא היבשה לשיפורים מבניים של ממש ביחידות המבצעיות".

מדברי מפקד עוצבת "המפץ" הנכנס, תת-אלוף עודד בסיוק: "אנחנו חיים במציאות המשתנה ללא הרף, מדינות נעלמות, צבאות דוהים, וארגונים חדשים קמים – מאבקי איתנים. שינויים אלה מייצרים אתגרים, ישנים וחדשים, ברבדים שונים, ומטילים על האוגדה חובה להכין את עצמה למגוון משימות. מחד הצורך להכין את המערכים השונים אל מול המשימות הצפויות, ומאידך לדעת לזהות נכונה את המציאות, את השינויים בה, לחדש ולמצוא את דרכי הפעולה הנכונות ולבנות את הכוח ואת המענה באופן מקצועי אך יותר מכך, גמיש".

חילופי מפקדים בעוצבת המפץ

השארת תגובה