כ-5000 איש השתתפו בנופשון "עזר מציון"

כ-5,000 ילדי החינוך המיוחד ומשפחות חולים משתתפים בנופשונים של ארגון החסד "עזר מציון" ● מעמד תפילה נרגש נערך למאות נערי החינוך המיוחד ברחבת הכותל המערבי, לאחר קבלת ברכת הדרך ממרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א ● עולם חסד ייבנה

עזר מציון בכותל
עזר מציון בכותל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המוני המתפללים שפקדו את הכותל המערבי בצהרי יום ראשון השבוע, הזילו דמעות התרגשות למראה מעמד התפילה הנרגש שנגלה מול עיניהם, ע"י מאות נערי החינוך המיוחד שהגיעו כמדי שנה יחד עם מתנדבים מסורים בעלי חסד המלווים את הנערים במסגרת הנופשונים של ארגון החסד "עזר מציון", המפעיל 13 נופשונים וקייטנות לכ-5,000 משתתפים מהחינוך המיוחד ומשפחות בהן אחד מבני המשפחה חולה במחלת הסרטן, ר"ל, במבצע לוגיסטי מדהים המהווה הצלה של ממש למשפחות, לחולים ולנערי החינוך המיוחד.

קודם מעמד התפילה קיבלו המארגנים ב"עזר מציון" את ברכת הדרך ממרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א, המלווה בקביעות את פעולות החסד של ארגון "עזר מציון" הסמוך על שולחנו. בביקור במעונו עלה החשש מפני גל החום הכבד הצפוי, כאשר מרן שליט"א, התבטא כי "חמירא סכנתא מאיסורא" וקרא לבדוק מול הגורמים האחראיים שחלילה לא עלול להיפגע אף ילד מהמסע, ואכן לאחר קבלת האישורים הרלוונטיים יצא לדרך המסע למעמד התפילה המיוחד, תוך סייעתא דשמיא מיוחדת.

למעמד התפילה המרכזי שנערך ברחבת הכותל המערבי שריד בית מקדשינו, הגיעו מאות רבות של נערי החינוך המיוחד בליווי המתנדבים המלווים אותם במשך שבוע שלם בנופשון ייחודי הנערך בנחלים. מאות הנערים הגיעו במערך אוטובוסים מיוחד המותאם לנכים ואמבולנסים של "עזר מציון", כאשר המשטרה ניתבה עבורם את התנועה בכבישים החל ממחסום עופר ועד לרחבת הכותל המערבי, שם הוכנה הרחבה עבורם ע"י לשכת רב הכותל הרה"ג ר' שמואל רבינוביץ שליט"א, באמצעות הקרן למקומות הקדושים.

לאחר התפילה הנרגשת בכותל המערבי, החלה שירה אדירה ע"י מאות הנערים והמתנדבים, יחד עם יו"ר "עזר מציון" הרב חנניה צ'ולק שליט"א, כאשר הזילו כולם דמעות תפילה ותחינה. השירה שהמיסה כל לב המשיכה בשירי רגש ודבקות של "רחם נא ד' אלוקינו", "ויהיו רחמיך מתגוללים" ועוד – ועוד, בתפילה של החולים המבקשים רחמים על עצמם ובני משפחותיהם.

בדברים נרגשים שנשא הרב חנניה צ'ולק שליט"א, הביע את רחשם של אלו שאינם יכולים לבקש ולהתפלל וביקש בתחינה לפני בורא עולם שיחוס על עמו ישראל ועל כל הזקוקים לישועה.

הרב זאב שכטר, מנהל קמפ בני הנעורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, חיזק בדברים נרגשים את מאות הנערים ומלוויהם ועמד על זכותם הנשגבה וכח התפילה שלהם עבורם ועבור כלל ישראל.

נופשון ייחודי זה המתקיים מזה כ-25 שנים, והשנה מתקיים בנחלים מרכז לשני מחזורים 175 חניכים ו-175 מתנדבים מסורים בכל אחד מהמחזורים. במהלך ימי הנופשון בשני המחזורים זוכים הנערים היקרים לחוויות והשתתפות של אמנים ותזמורות, המלווים את ימי הנופשון בשמחה עצומה המאפשרת לחולים לאגור כוחות מחודשים לכל השנה כולה.

בנוסף לנופשון זה מקיים "עזר מציון" בימים אלו שני מחזורים נוספים של נופשונים לבנות החינוך המיוחד בפתח תקווה, כאשר בכל מחזור משתתפות כמאתיים בנות החינוך המיוחד ומאתיים בנות סמינר מסורות. במקביל, עורך "עזר מציון" נופשונים וקייטנות נוספות בכל רחבי הארץ למשפחות בהן אחד מבני המשפחה חולה במחלת הסרטן, ר"ל, מתוך תפילה ותקווה שיזכו כולם לרפו"ש בתושח"י במהרה.

צילומים: ישראל ברדוגו

השארת תגובה