בנס: כך נתפסו הפלסטינים שחדרו לישיבה ● וידאו

פלסטינים ללא אישורי שהיה, פרצו אל ישיבת 'נחלת ישראל יצחק' ● "לו היו נתקלים בבחורים, זה היה עלול להיגמר חלילה באסון" ● צפו בתיעוד הפריצה והתפסיה

שני פלסטינים נתפסו 'על חם' לפני כשבוע בשעת לילה מאוחרת כשניסו לגנוב מהיכל ישיבת 'נחלת ישראל יצחק' ברמת בית שמש. במצלמות האבטחה נצפו הפורצים תושבי השטחים ללא היתרי שהייה, נכנסים לישיבה וסורקים אחר פריטים שווי ערך. צוותי בילוש שהגיעו לפתע לכדו שניים מהם. החשודים שככה"נ התכוונו לגנוב ספרי תורה ורכוש יקר ערך נוסף, נעצרו בתוך היכל הישיבה כשברשותם כלי פריצה וסכינים.

באדיבות חיים ונתן – תקשורת ויח"צ

מהמשטרה נמסר כי מדובר בפעילות יזומה של שוטרי המודיעין והבילוש כנגד חוליות פורצים מהשטחים. השניים נלקחו לחקירה בתחנת המשטרה, והובאו לבית המשפט שם הוארך מעצרם. מפקד תחנת המשטרה בבית שמש סנ"צ שלומי טולדנו, שיבח את הבלשים שעובדים לילות כימים, ופעלו בחירוף נפש על מנת לבצע את המעצר ולמנוע פגיעה בספרי הקודש.

גורם בישיבה מסר: "אין ספק כי מדובר בנס, במידה וח"ו היו נתקלים באחד או בכמה מתלמידי הישיבה הם היו אף מסוגלים לפגוע פיזית היות וברשותם היו סכינים וכלי פריצה. כוחות המשטרה והבילוש מתחנת בית שמש פעלו בזריזות ובחסדי שמים האירוע הסתיים עם מעצרם של השניים לפני שהספיקו לגרום לנזק לרכוש או לנפש".

 

השארת תגובה