ראש הממשלה לדרעי: אתה עף מפה ● צפו בוידאו

מליאת הכנסת געשה בבחירת נציגה בוועדות למינוי שופטים ודיינים ● מצלמות ערוץ הכנסת תיעדו שיחה בה אמר נתניהו לדרעי "אתה עף מפה, עכשיו" ● בסביבתו של דרעי מבהירים: הדברים לא נאמרו כלפי שר הכלכלה

בשולי ההצבעה אמש בענין החוק הנורווגי אירע אירוע מעניין נוסף שנקלט במצלמות הכנסת. בוידאו נראה שר הכלכלה אריה דרעי משוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וזה נראה מטיח בו דברים קשים.

דרעי בתגובה מרכין את ראשו ומביט בראה"מ בכעס. עדיין לא ברור כל כך מה נאמר שם אך ככל הנראה הרקע לתקרית הוא ההצבעה לחברות בוועדות למינוי דיינים ושופטים שזיכה את דרעי בתגובה כה חריפה.

הוידאו נראה כך:

(דרעי מדבר)

נתניהו: מה?!

(דרעי מדבר)

נתניהו: מה? אתה מבין מה שאתה אומר?!

נתניהו: ואם אתה לא מבין מה שאתה אומר… בשופטים, הכל בסדר ואתה עף מפה, עכשיו! ואני אראה להם מה זה ואני אוכיח שכולם שקרנים.

מקורבי דרעי טוענים מאידך כי דברי ראש הממשלה לא כוונו אליו אלא נתניהו סיפר לדרעי סיפור על דברים שכביכול אמר לאדם שלישי.

אשר מדינה, מזכיר סיעת ש"ס בכנסת, צייץ כבר אמש בטוויטר: "לכל קוראי השפתיים למיניהם: נתניהו לא התכוון לדרעי, אלא סיפר לו על שיחה שקיים. זה גם הובהר בשיחה בניהם לאחר הפרסום".

הבוקר, הודיע דוברו של דרעי: "ברצוננו להבהיר כי בתמלול השיחה בין ראש הממשלה נתניהו לשר הכלכלה ויו״ר שס נפלה טעות. ראש הממשלה לא אמר לשר דרעי 'אם לא, הכל בסדר ואתה עף מפה עכשיו', אלא אמר שאם כל אחד מחברי הקואליציה יצביע כרצונו כולנו נעוף מפה.

יתרה מכך: ראש הממשלה התקשר לשר דרעי מיד לאחר פרסום הכתבה בערוץ 2, אמר שמעולם לא התבטא כך כלפיו, כמובן שלא גער בו ואין הוא נוהג להתבטא כך.

נציין עוד כי מערכת היחסים בין ראש הממשלה לשר דרעי מבוססת על כבוד הדדי והיא תימשך כך".

השארת תגובה