איכלר מפוייס ובוקר מאוכזבת: "איני מחוייבת לקואליציה"

"כנראה אין קואליציה" אמרה חברת הכנסת בוקר כשהיא מביעה את אכזבתה מאי בחירתה כנציגת הכנסת בועדה למינוי דיינים ● ח"כ ישראל איכלר ביקש להודות "במיוחד את מסירותם ועמלם של חבריי לתנועה שעמלו קשות"

גפני במליאה (צילום: הכנסת)
גפני במליאה (צילום: הכנסת)

לאחר הניצחון המרשים ובחירתו לחבר בוועדה למינוי דיינים ברוב עצום של 97 חברי כנסת מכל סיעות הבית, ח"כ ישראל אייכלר נשמע הבוקר רגוע ומפוייס.

זאת לאחר מערכה קשה שניהל נגדו ח"כ משה גפני שהגיש אף הוא מועמדות לוועדה אך בחר להסירה לאחר זמן קצר מחשש שלא ייכנס אף נציג חרדי לוועדה, ומאז פעל רבות לבחירתו של אייכלר.

מי שיצאה מאוכזבת מההצבעה היא חברת הכנסת נאווה בוקר, מועמדת הקואליציה והליכוד לחברות בוועדה למינוי דיינים, שקיבלה 58 קולות בלבד לעומת 62 קולות שקיבלה ח"כ רויטל סוויד שנבחרה כנציגת האופוזיציה.

בתגובה הודיעה ח"כ בוקר כי היא אינה מחוייבת עוד לקואליציה וביום שני הקרוב תהיה בביתה ולא בהצבעות בכנסת, והדגישה לאחר כישלון בחירתה כי "כנראה אין קואליציה".

ככל הנראה מה הפרסומים בימים האחרונים אודות דבריה טרם הבחירות כנגד הרבנות הראשית ובעד נישואים אלטרנטיביים – היו בעוכריה, וגרמו לחכי"ם החרדים להצביע נגדה בהצבעה החשאית.

בסביבת ראש הממשלה כבר מפנים אצבע מאשימה כלפי הנציגות החרדית בכנסת. עוד לפני ההצבעה הזהירו מקורבי ראה"מ כי באם יצביעו נגד "הסיעות החרדיות תשלמנה על זה".

"יש לחזק את בתי הדין בעשרות דיינים שיקל על העומס בדיונים". אמר אייכלר רגע אחרי בחירתו. לדבריו: "אני מבקש ללמוד את הבעיות במערכת בתי הדין הרבניים, בימים הקרובים, זאת כדי שאוכל להתגייס לטובתם של הדיינים והמתדיינים כאחד. לא נסתפק במינוי דיינים החסרים בתקנים הקיימים אלא נפעל בכנסת להוספת תקנים נוספים. רק כך נוכל להקל על העומסים הבלתי נסבלים.

הוא הוסיף, כי "בכך נקדש שם שמים בהדיפת הטענות על עינוי דין וסחבת, הנובעת אך ורק בגלל אי מינוי דיינים. הדיינים קורסים מעבודה וערימות תיקים מצטברים בבתי הדין הנמצאים בתנאים בלתי אפשריים". בדבריו הודה אייכלר לחבריו בסיעה ולח"כים מהקואליציה והאופוזיציה שתמכו בו: "זה מוכיח את האהדה לנציגי יהדות התורה, הנושאים את דבר ה' ברמה, בלי להתכופף על קוצו של יוד".

"אני רוצה לציין במיוחד את מסירותם ועמלם של חבריי לתנועה שעמלו קשות כדי להשיג את המספר הרב של הח"כים שתמכו בי באופן חוצה מפלגות", סיים אייכלר.

ח"כ בוקר: הפרסומים

בימים האחרונים פורסם כי ערב הבחירות השתתפה בוקר באירוע של 'על משמר הכנסת' וישראל חופשית', ובו אמרה "אף פעם לא ידעתי איך להגדיר את עצמי. באתי מבית שהוא דתי-לאומי, מצד שני במהלך השנים כבר הפכתי להיות אדם חילוני. אני מאמינה בנישואים אלטרנטיביים, בקידום מעמד האישה, דברים שאולי סותרים את את הדת ה'רגילה'".

בוקר סיפרה על פי אותם פרסומים כי לא נישאה ברבנות, "אני החלטתי שעם הרבנות אני סיימתי. זאת היתה החלטה אישית. הבנתי עד כמה זה נורא ועד כמה זה קשה, וכמה הם מקשים על הציבור בעיקר שרוצים להתגרש. שלא לדבר על אלה שרוצים להתחתן. יש קשיים רבים ואני חושבת שנכון לטפל בכל מה שקשור בכך. אנחנו החלטנו לעשות טקס אלטרנטיבי להתחתן בדרך משלנו".

עם זאת, אתמול טענה בוקר כי דבריה באותו אירוע הוצאו מהקשרם. בהודעת תגובה שפורסמה מטעמה נאמר, "דברי הוצאו מהקשרם. אני מסורתית ומגיעה ממשפחה דתית. אחותי חרדית המתגוררת עם משפחתה בבני ברק. אמירתי על הרבנות הגיעה מתוך משבר אישי שחוויתי בגירושי ולא הגיעה מתוך תחושת בוז למוסד. אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו. עברתי חמישה אובדנים בחיי ורק מתוך האמונה צמחתי. היא זו שחיזקה אותי והחזיקה אותי. יש בורא ומסובב לעולם, כל מה שקורה בעולם יש לו סיבה".

השארת תגובה