אשרינו שזכינו ● ארבע וחצי שנות סבל באו לקיצן

ארבע וחצי שנים הסתובב ב.ר. כשהוא טרוד: תפיליו היקרים בהן הושקע הון רב, אבדו ● גם במערכת היו שחשבו כי זהו 'עוד סיפור' יחצנ"י אבל: סוף טוב הכל טוב ● כך ברגע מרגש נסגר לו מעגל כואב

הכתבה ב'קול העיר'
הכתבה ב'קול העיר'
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הבוקר התפרסמה ב'קול העיר', המקומון שלנו בבני ברק, ידיעה מטרידה. הידיעה עסקה ב'עוד סיפור' מבית מדרשו של ישראל יוד ו'מכון פאר' על גנב שהסתובב בעיר וניסה למכור זוג תפילין בנרתיק נושא שם בראשי תיבות.

זו מנטרה שחוזרת על עצמה, עד כי אנוכי כותב שורות אלו הגבתי לעורך הראשי במערכת, ינון פלח, "עוד סיפור של ישראל יוד".

הבוקר קיבלה הידיעה הזו תפנית מעניינת אך קודם כל מרגשת.

שיחת טלפון התקבלה במערכת ועל הקו היה יהודי תושב מודיעין עילית, וברגע שאמר את שמו – הבין ינון במי המדובר, ראשי התיבות של שמו העידו בו.

בקו השני ענה העובד ב'מכון פאר', ובתוך פחות מדקה של שאלות לקבלת 'סימנים' היה ברור: מדובר בבעלים החוקי של זוג התפילין.

היהודי סיפר כי כבר 4 וחצי שנים הוא 'הופך עולמות' לנסות למצוא את התפילין שעלו לו הון רב, ו'הנה שמע השם את תפילתי'.

אשרינו שזכינו

הכתבה כפי שהתפרסמה הבוקר ב'קול העיר':

התפילין האבודות שהוצעו למכירה

תפילין שנשכחו לפני כחמש שנים באוטובוס בקרית ספר הגיעו בדרך לא דרך למכון פאר המבקש מהבעלים ליצור קשר

הלך שהסתובב ברחובות בני ברק עם זוג תפילין שהוא מבקש למכור, הופנה ע"י בעלי חנויות אל "מכון פאר" שהם מנוסים ומומחים לטיפולים מהסוג הזה.

כשהוא הגיע אל מכון פאר, וסיפורו בפיו, שרכש את התפילין ממי שמחליף כל שנתיים את התפילין שלו לתפילין חדשות, שאלנו, אם הוא מחליף את התפילין, למה הוא צריך להחליף גם את הטלית והשקית, מכיוון שהיה ברור כי התפילין שייכים למישהו, ביקשנו לדבר עם המוכר.

ואכן מתברר, כי התפילין לא נמכרו כלל וכלל, אלא מדובר בנהג משאית שהיה בעבר נהג אוטובוס בחברת נסיעות מוכרת, ולפני כחמש שנים בשנת תש"ע, כשהוא סיים משמרת בקרית ספר, הוא שם לב שנשארו תפילין באוטובוס, ומכיוון שחשש שמא יגיעו לידיו של נהג ערבי, לקח אותם וביקש מאברך בקרית ספר שינסה לאתר את בעל התפילין. מאחר ועבר זמן ובעל התפילין לא נמצא, הוא שאל נהג משאית שעובד אתו אם הוא צריך תפילין, ומיודענו הנהג שבא למכור את התפילין לקח את התפילין ובא למכור אותם.

ולכן מבקש הנהג שמצא את האבדה בכל לשון של בקשה, אם אפשר לעשות כל מה שניתן להשיב את האבדה לבעליה.
אכן כנראה שמדובר בתושב קרית ספר, שאיבד תפילין מהודרות ביותר, בכתב בית יוסף, ובתים ורצועות מהודרים, ראשי התיבות הרקומים על התפילין ב.ר. כל מי שחפץ לבו להיות שותף למצוות השבת אבדה, מתבקש לנסות לאתר את בעל התפילין ולהודיע ל"מכון פאר" בטלפון 03-6161666.

השארת תגובה