אומ"ץ ליועמ"ש: הימנע מטיפול בפרשת רונאל פישר

תנועת "אומץ" עתרה לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה: הימנע מטיפול בפרשת רונאל פישר – בגלל הבילויים המשותפים על היאכטה ● "בין השניים מצוי פוטנציאל של יחסים במישור האישי", נטען בעתירה

היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין
היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין

תנועת "אומץ" עתרה היום (22.7.2015) לבג"ץ, נגד היועץ המשפטי לממשלה, מר יהודה וינשטיין, בדרישה שיימנע מלטפל ולקבל החלטות בפרשה שבמרכזה עו"ד רונאל פישר ועו"ד רות בלום-דוד. זאת, נוכח החשש לניגוד עניינים שבו מצוי וינשטיין, שבילה בנסיבות חברתיות על היאכטה של רונאל פישר לפני כעשר שנים. העתירה הוגשה באמצעות עו"ד יובל יועז.

בעתירה נטען כי היועץ המשפטי לממשלה, כמו כל בעל תפקיד בשירות הציבורי, עלול להיקלע לניגודי עניינים שונים, אף אם אלה אינם מופיעים בהסדר למניעת ניגוד עניינים שעליו חתם טרם החל בכהונתו.

"בכל עניין שאינו מופיע בהסדר ניגוד העניינים, ואולם שבעל התפקיד הציבורי מצוי ביחס אליו בחשש להימצאות במצב של ניגוד עניינים, מנוע בעל התפקיד מלטפל בו מכוח העקרונות הכלליים של המשפט המינהלי, ואין נפקא מינה אם אותו עניין הופיע במפורש בהסדר ניגוד העניינים אם לאו".

בשאלה האם בין וינשטיין לפישר נרקמו יחסי חברות, המציבים את היועץ המשפטי במצב של חשש למשוא פנים, טוענת תנועת "אומץ" כי המבחן שעל היועץ המשפטי לגזור על עצמו הוא מחמיר יותר מזה הקבוע בכללי הפסלות השיפוטית.

"בין אם נבחר להגדיר את היחסים ששררו באותה תקופה בין וינשטיין לפישר כיחסים של "חברים", או "יחסים חבריים", או שמא "היכרות על רקע נסיבות חברתיות" בלבד, הרי שבכל אחת מהאפשרויות הנ"ל, מצוי פוטנציאל של יחסים במישור האישי", נטען בעתירה.

השארת תגובה