העירייה הרסה את ה'אולם' של הרב ברלנד

אחרי הריסת המרפסת אמש, עיריית ירושלים בליווי כוח אבטחה הרסה הבוקר חריגה נוספת בבית מנהיג 'שובו בנים' ברחוב עידו הנביא ● הרב אליעזר ברלנד: "כל מה שרודפים אותנו כי רוצים לעצור את החזרת התשובה והתחזקות של עם ישראל לתורה הקדושה"

תמונה לאחר פירוק מרפסת הרב ברלנד
תמונה לאחר פירוק מרפסת הרב ברלנד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחרי הריסת מרפסת ביתו של מנהיג 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד אמש, הבוקר (רביעי) הרסה עיריית ירושלים בליווי כוח אבטחה חריגה נוספת בבית מנהיג 'שובו בנים' ברחוב עידו הנביא.

עיריית ירושלים הודיעה לדיירי הבית ברחוב עידו הנביא – שם התגורר הרב ברלנד – כי היא מתכוונת להרוס סככה שהוקמה מתחת לביתו, המכונה בפי חברי הקהילה "האולם של הרב'. באולם נהג הרב ברלנד לערוך שמחות ואירועים.

מנהיג קהילת 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד העביר אמש (שלישי) מסר ראשון לחסידיו מאז עזב את הולנד ונעלם. במסר, טען הרב כי הרשויות בישראל מתנכלות לבני משפחתו בגלל שהצליח לחמוק מידיהם.

אתמול בשעות הבוקר הרסו אנשי עיריית ירושלים מרפסת לא חוקית בביתו של הרב ברלנד ברחוב החומה השלישית בעיר, מה שהכעיס את בני הקהילה הטוענים כי המקום שימש כמקום לימוד של הרב.

בעקבות כך, העביר הרב ברלנד מסר לתלמידיו ממקום המסתור בו הוא שוהה, ואמר: "זה בית שבמשך שנים למדו בו תורה ותפילה ועשו פעילויות ושיעורי תורה. להרוס את זה עכשיו זו רשעות שאין כדוגמתה".

הרב ברלנד המשיך ותקף את עיריית ירושלים: "הם רק עשו את זה בתור נקמה, שהרב פתאום התחמק להם מהידיים אז הם מחפשים עכשיו בכל הרשויות איך לנקום במשפחת ברלנד". לדבריו: "זו נקמה פשוטה גלויה וחשופה לעיניים, בלי שום צדק מוסרי וצדק משפטי. הם מצאו את הרב רק כדי לחפות על הרשעות שלהם".

הרב ברלנד הוסיף ואמר: "הם רואים שהרב והרבנית במשך שנים מחזירים את עם ישראל בתשובה והם רק מחפשים איך לעצור את התפשטות של התשובה". לדברי הרב, הוא נמצא בצער עמוק מכל הענין: "אני שבור מזה לרסיסים ולא יכול להתאושש מהצער..".

הרב סיים את דבריו במסר ממקום המסתור: "עכשיו אנחנו צריכים להגביר חיילים ולהגביר עוד יותר את הפעילויות להראות להם שהם לא יצליחו בכל המזימות שלהם כי זה ברור שהם עשו את זה רק בשביל הנקמה".

הבוקר כאמור, צפויה עיריית ירושלים להמשיך בהריסת המרפסת והאולם הסמוך, בקהילה זועמים על החלטת העיריה השרירותית ולא מוכנים לעבור על כך לסדר היום. בכוונת כמה מתלמידיו להתייצב במקום ולמחות על ההריסה.

מעיריית ירושלים נמסר: מדובר בביצוע הריסה עפ"י צו בית משפט, לתוספת בנייה ארעית על קונסטרוקציית ברזל שנבנתה ללא היתר נדרש בחוק. העירייה פעלה אל מול נציגי המשפחה, בניסיון להגיע להריסה עצמית של התוספת הלא חוקית, אך לאחר שלא הושגה הסכמה, סוכם על הריסת התוספת בתיאום.

ההקלטה באדיבות "שובו בנים אינטרנשיונל".

השארת תגובה