דיווחים פלסטינים: הפסקת אש בתוך כמה שעות

לאחר יממה שבה נורו מטחי רקטות כבדים לעבר ישראל, אמש (א'), הודיעו כלי תקשורת פלסטינים כי יתכן ותהיה הפסקת אש בתוך מספר שעות

טנקים בפאתי הרצועה, ברקע עזה. צילום: דובר צה"ל
טנקים בפאתי הרצועה, ברקע עזה. צילום: דובר צה"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עד סמוך לחצות נמשך ירי הרקטות לעבר ישראל כאשר ארבע רקטות יורטו מעט לפני חצות על-ידי  כיפת ברזל באזור קרית-מלאכי. קודם לכן נשמעו אזעקות באשדוד, באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון בעקבות זיהוי שיגור רקטה מרצועת עזה. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח באזור אשקלון. לא היו נפגעים או נזק.

בסך הכול שוגרו אתמול 126 רקטות ופצצות מרגמה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. 11 רקטות יורטו על-ידי מערכת כיפת ברזל. בתגובה תקף צה"ל 60 יעדים ברצועת עזה.

נמשכים הדיבורים על הפסקת האש

בסוכנות הידיעות הטורקית "אונדלו" דווח אמש כי ישראל וחמאס צפויים לחתום הסכם על הפסקת אש בתוך מספר שעות, בתוך כך הוציא משרד החוץ של מצרים הודעה שבה נאמר כי מצרים קוראת לישראל ולפלסטינים לשוב לקהיר ולהסכים על הפסקת אש קבוע שאינה תלויה בזמן.

הדברים נאמרו לאחר פגישתם של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם נשיא מצרים א-סיסי שלאחר הפגישה אמר אבו מאזן כי חייבים להגיע להסדר קבוע בין ישראל לפלסטינים כדי למנוע אבדות נוספות בנפש. עוד דווח, ב"אונדלו" כי ייתכן שסעודיה תספק לפלסטינים ערבויות לפתיחת מעבר רפיח במקרה שישראל תגלה עקשנות במשא ומתן

כמו כן, כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי בכיר הג'יהאד האיסלאמי, ח'אלד אל-בטש, מדווח מקהיר כי בשעות הקרובות יושג הסכם הפסקת אש.

אולם אחראי קשרי החוץ של החמאס, אוסאמה חמדאן אמר כי "לא נוותר על זכויות העם הפלסטיני. נמשכים המגעים להפסקת אש, אך עד כה אין תוצאות באופק. כשנגיע לתוצאות – נכריז עליהן".

גם הלילה המשיך צה"ל לתקוף יעדים ברצועת עזה, בית שהותקף הלילה על ידי חיל האוויר באל בוריג' שבמרכז הרצועה, התמוטט ונהרס לחלוטין.

השארת תגובה