הרצוג: "בביטחון – אני קיצוני מנתניהו; ההסכם מסוכן"

יו"ר האופוזיציה בוז'י הרצוג התייחס היום להסכם הגרעין ואמר: "התמונה ששודרה היום מווינה היא תמונה עגומה ומדאיגה בכל הקשור למדינת ישראל" ● "במה שקשור לביטחון, אני אומר לכם – אני קיצוני וחריף יותר מנתניהו"

יצחק הרצוג. צילום: הכנסת
יצחק הרצוג. צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התייחס היום להסכם הגרעין שנחתם בין איראן למעצמות. במסגרת ההסכם יוסרו הסנקציות מעל איראן בתמורה לשורת תנאים. "בימים הקרובים עוד נעמיק בפרטי ההסכם ונלמד אותו לפרטיו", אמר הרצוג. "אבל, התמונה ששודרה היום מווינה היא תמונה עגומה ומדאיגה בכל הקשור למדינת ישראל בכל הקשור לביטחון ישראל וביטחון האזור".

לדבריו, מנקודת המבט הישראלית, ההסכם שנחתם עם ממלכת הטרור האיראנית הוא הסכם מסוכן. איראן היא מדינה שמממנת, מאמנת ומטפחת ארגוני טרור. היא מוליכה את העולם שולל כבר שנים רבות ואין שום סיבה שכעת נאמין לדבריה. לא במקרה מנהיגי איראן חוגגים היום את ההסכם הזה. ההסכם הזה רע לביטחון ישראל בעתיד ורע לביטחון ישראל כבר מחר בבוקר".

הרצוג טען אף שבענייני ביטחון, עמדתו חריפה משל ראש הממשלה נתניהו. "במה שקשור לביטחון, אני אומר לכם – אני קיצוני וחריף יותר מנתניהו", אמר הרצוג ויותר מאוחר הוסיף בחשבון הטוויטר שלו: "שוחחתי עם נתניהו, הבהרתי שכאופוזיציה נתגייס בכח לטובת ביטחון ישראל. בקרוב אצא לארה"ב לפעול לקידום חבילת צעדים ביטחונית שתתאים למצב החדש".

"למרות המחלוקות והחשבונות שעוד יש לעשות על התנהלותו והחלטותיו של ראש הממשלה", הוסיף הרצוג. "עדכנתי אותו בשעה האחרונה כי אנחנו, כאופוזיציה אחראית, מתגייסים ברגע הזה לטובת ביטחון מדינת ישראל כדי לפעול ככל שניתן לטובת שיפור ביטחונה לאור המצב החדש".

בהמשך דבריו הצהיר כי הרצוג כי יקיים שיחות עם גורמים אמריקנים בכדי"להבהיר את מהות הסיכונים שנובעים מן ההסכם לישראל ולאזור ולדרוש שישראל תקבל מטריה ביטחונית וחבילת צעדים שיאפשרו לישראל לשמור על יתרונה היחסי באזור מול המציאות הקשה העומדת בפנינו עם חתימת ההסכם".

"יש לי ביטחון מלא בעצמתה של מדינת ישראל", סיכם הרצוג. "ובאחדותה ובכוחה של החברה הישראלית להתמודד ולגבור על כל אתגר וסיכון שיקרו בדרכה. גם אם יש בתוכה ויכוחים היא תדע להתלכד ולהילחם ביחד על ביטחונה".

השארת תגובה