נשיא המדינה ביקר בהר הזיתים: "אותנו לא יזיזו מכאן"

נשיא המדינה פקד הבוקר את החלקה האפגנית בבית העלמין בהר הזיתים ● הנשיא סייר בין הקברים המנותצים וביקש מהאמונים על הנושא להאיץ את עבודות השיקום. ״חזרנו לארצנו ולמולדתנו וגם בתקופות של עליות ומורדות לא נטשנו"

נשיא המדינה רובי ריבלין בסיור בהר הזיתים. צילום: מארק ניימן,, לע"מ
נשיא המדינה רובי ריבלין בסיור בהר הזיתים. צילום: מארק ניימן,, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עלה הבוקר (שני) לקבר הוריו בבית העלמין בהר הזיתים, לאחר מכן המשיך אל החלקה האפגנית אשר סובלת בחודשים האחרונים מהשחתה ופגיעה קשה במצבות רבות של יהודים הקבורים בהר.

הנשיא סייר בין הקברים המנותצים וביקש מהאמונים על הנושא להאיץ את עבודות השיקום. "חזרנו לארצנו ולמולדתנו וגם בתקופות של עליות ומורדות לא נטשנו", אמר הנשיא. "בכל מקום אחר בעולם היינו שומעים זעקה גדולה אם דבר שכזה היה קורה. אין ספק שאנחנו צריכים כריבונים לעשות ככל שניתן כדי למנוע פעולות שכאלה".

ריבלין הוסיף, "זהו אזור רגיש שרוב תושביו רוצים לחיות בשלום ועלינו לעצור את הפרובוקציה. לא יתכן שבמדינתנו לא נוכל לעצור ונדליזם נורא שכזה". לבני המשפחות הקבורות בהר אמר הנשיא, "אני מבין את נהמת הלב הכואבת אך אסור לנו להתייאש או לוותר, אותנו לא יזיזו מכאן".

עד כה בוצעה חבלה קשה ב-62 קברים ברחבי ההר, אל החלקה מושלכת אשפה, קברים מובערים והמבקרים העולים אל ההר סובלים מיידוי אבנים קבוע ומתחושת ביטחון קשה שנפגמה ומונעת מקרובי משפחה נוספים לבקר את מתיהם בהר.

מפקד המרחב הבהיר כי תוגברה האבטחה המשטרתית במקום וסקר בפני הנשיא את הפעולות הננקטות למניעת הפשעים יחד עם משרד השיכון האחראי גם הוא על אחזקת המקום.

הנשיא שמע מהאחראים על החלקה על הקושי לנטר את פעולות החבלה לאחר שכבר שלוש פעמים הושמדו במקום מצלמות האבטחה. כמו כן סופר לנשיא על תכנון מכשול גדר גבוה על השיפולים הצפון מזרחיים של ההר ועל התכניות להגביר את התנועה אל הר הזיתים באמצעות אירועים רבים המתוכננים בו. כמו כן מתוכננת הצבת עמדות משטרה קבועות בעמדות שולטות.

השארת תגובה