רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בפתח תקווה והסביבה

בעל חנות להלבשה ממרכז פ"ת שלא רשם הכנסות טען "אני בטיפול פסיכיאטרי וחייב מיליונים" במהלך ביקורת שנערכה במסגרת מבצע לבדיקת רישום הכנסות כדין שנערכה ביום שישי בפ"ת, שוק ראש העין, אלעד ועוד, בעסקים בתחומי המסחר. במסגרת המבצע נערכו 59 ביקורות מהן עלה כי כ-25% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין

בחנות להלבשה לנשים אליה הגיעו מבקרי רשות המסים, נמצא כי בעליה אינו מנהל כלל ספרים. בעל הדוכן טען בפני המבקרים "אני בטיפול פסיכיאטרי וחייב מיליונים". הביקורת נערכה במסגרת מבצע לבדיקת רישום הכנסות כדין שנערכה ביום שישי בפתח תקווה, שוק ראש העין, אלעד ועוד, בעסקים בתחומי המסחר. במסגרת המבצע נערכו 59 ביקורות מהן עלה כי כ-25% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

בדוכן למכירת מאפים בשוק ראש העין נמצאו הכנסות לא רשומות 780 שקלים. לשאלת המבקרים מדוע לא רשם את ההכנסות טען בעל הדוכן "יש לי פנקס קבלות, כשבא לי אני רושם אותן בפנקס". גם ביקורת בדוכן לממתקים בשוק העלתה כי בעליו אינו מנהל ספרים. במקרה זה בעל הדוכן הסביר "אני בפשיטת רגל אצל כונס נכסים". בחנות למכירת נעליים לא נרשמו קניית הביקורת שהתבצעה במקום וכן הכנסות נוספות. מבדיקה שערכו המבקרים בספרי העסק נמצא כי הבעלים לא רשם הכנסות בחצי שנה האחרונה. לטענת בעל החנות "הספר היה ברכב, בדרך כלל אני רושם". המבקרים גילו כי בעל קיוסק ביהוד לא רשם הכנסות מטוטו ולוטו בסך 800 שקלים. בעל הקיוסק הסביר "אני לא רושם אבל רואה החשבון שלי מדווח".

בדוכן בגדים בשוק, גילו המבקרים הכנסות לא רשומות בסך 1050 שקלים. בעלת הדוכן טענה "בגלל הלחץ בשוק לא ניתן לרשום ישר, ולכן אני רושמת בסוף היום חשבונית מרוכזת". המבקרים הגיעו לדוכן למכירת טקסטיל לבית וגילו שבעליו אינו מנהל כלל ספרים. עוד לפני שסיפק הסבר למבקרים, ברח בעל העסק מהמקום.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

השארת תגובה