נער יהודי בן 13 הותקף בפריז: "יהודי מלוכלך"

אנטישמיות גואה: נער בן 13 הותקף ברובע ה-19 בפריז ואושפז בבית החולים עם חבלות בראשו ● ראש הארגון היהודי 'כלבי השמירה' סמי גוזלן: "הוא זוהה כיהודי בעקבות העובדה שחבש כיפה" ● "לא הכל מגיע לידי המשטרה, המותקפים חוששים"

ניר ברקת והגרש"מ עמאר בפריז. צילום: ארז ליכטפלד
ניר ברקת והגרש"מ עמאר בפריז. צילום: ארז ליכטפלד

שוב אנטישמיות בצרפת: נער יהודי צעיר כבן 13 הותקף בידי ששה אלמונים ממוצא אפריקאי בעת שיצא מבית ספרו ברובע ה-19 בפריז. בתקיפה נפצע הנער ופונה לבית החולים כשהוא סובל מחבלות בראשו.על פי דיווחים בכלי תקשורת מקומיים, המשטרה עצרה עד כה חשוד אחד במעשה ונמשכת החקירה בנושא.

על פי בדיקה שנעשתה על ידי הארגון היהודי 'כלבי השמירה', התקיפה אירעה כאמור על רקע אנטישמי זאת לאחר שכיפתו של הנער הסגירה את יהדותו. ראש הארגון סמי גוזלן אף דחף את הורי הנער להגיש תלונה במשטרה למרות החששות להתנכלות מצד גורמים באיזור מגוריהם.

בארגון אף טענו כי במהלך התקרית צעקו האלמונים לעבר הנער: "הכו את היהודי המלוכלך" ותקפוהו בברוטאליות. "הוא זוהה כיהודי בעקבות העובדה שחבש כיפה", אמר סמי גוזלן ראש הארגון.

האירוע מצטרף לשורת אירועים דומים בהם הותקפו יהודים בצרפת. "בכל שנה מותקפים מאות יהודים", מספר שרלי, בעל עסק בפריז. לדבריו, "כלל האירועים לא מגיעים לידי המשטרה מאחר והמותקפים חוששים כי יתנכלו אליהם אם יתלוננו".

השארת תגובה