העליון קיבל בקשת אולמרט: ביצוע עונש המאסר יידחה

בית המשפט העליון החליט לקבל את בקשת ראה"מ לשעבר אהוד אולמרט ולדחות את ביצוע עונש המאסר שנקבע למחר ● גזר דינו עומד על שמונה חודשי מאסר, אותם ירצה לאחר הדיון בערעור שהגיש

אהוד אולמרט בבית המשפט.  צילום: עמית שאבי
אהוד אולמרט בבית המשפט. צילום: עמית שאבי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בית המשפט העליון דן היום (רביעי) בבקשתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לעיכוב ביצוע העונש שנגזר עליו בפרשת טלנסקי העומד על שמונה חודשי מאסר.

בית המשפט העליון קיבל את בקשת ראה"מ לשעבר אהוד אולמרט לדחות את ביצוע גזר הדין, עד לדיון בעניינו, ומועד ריצוי העונש נדחה. זאת אחרי שערער אולמרט בטענה כי אחת מהשופטות שהרשיעו אותו הייתה מוטה בעניינו.

אולמרט הורשע בעבירות של הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בתיק טלנסקי, לאחר שכבר זוכה ממנו. התיק נפתח מחדש לאחר ההקלטות שהעבירה שולה זקן לפרקליטות, ששתקה והגנה על אולמרט במשפט הקודם, זאת במסגרת הסכם עדת המדינה בתיק הולילנד. זקן הספיקה מאז לרצות את הזמן שנגזר עליה ולהשתחרר לאחר ריצוי שני שלישים מהעונש בשל התנהגות טובה.

הקלטותיה ועדותה סייעו לפרקליטות לבסס את האישום על כך שאולמרט קיבל מאות אלפי דולרים שלא כדין מאיש העסקים היהודי-אמריקני משה טלנסקי, בזמן שכיהן כראש עיריית ירושלים וכשר התמ"ת. בתמורה, סייע אולמרט לטלנסקי בקשרים עם אנשי עסקים בכירים בתחום הנדל"ן תוך ניגוד עניינים.

אולמרט ערער השבוע לבית המשפט על הרשעתו בטענות שונות, בהן העובדה כי השופטת השלישית בהרכב, שלא ישבה בהרכב המקורי שזיכה אותו, היתה כבר "נעולה בדעתה" – זאת בשל דבריה בהכרעת הדין כי הייתה מרשיעה אותו כבר בסיבוב הראשון. עוד טען אולמרט, המיוצג ע"י עורכי הדין אלי זהר ואייל רוזובסקי, כי שתיקתו במהלך המשפט ובחירתו שלא להעיד אינה אמורה לשמש כנגדו כפי שקורה לרוב (שתיקת נאשם מחזקת את הראיות הקיימות נגדו). זאת, לדבריו, בשל הנסיבות המיוחדות של התיק.

בנוסף לפרשת טלנסקי, מחכה אולמרט להחלטת השופטים בערעור בתיק הולילנד שם נגזרו עליו שש שנים, כשעונשו עוכב עד לקבלת פסק דין. כמו כן, ביום שני הודיעה הפרקליטות לבית המשפט כי בפרשת מרכז ההשקעות, שבה הורשע אולמרט בהפרת אמונים אולם לא נגזר עליו עונש מאסר, היא מבקשת להחמיר את העונש למאסר נוסף.

השארת תגובה