שר האוצר התערב והשוחטים יצאו להביא בשר

סוף לסאגת 'רפורמת השחיטה'? ● השוחטים בדרכם לחו"ל בתקוה כי בג"ץ לא יתנגד להסכמים שהושגו ליל אמש בין הרבנות הראשית,משרד האוצר ופרקליטות המדינה ● עוקפים את היועץ המשפטי

בשר טרי
בשר טרי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מאז הנפיקה הרבנות הראשית שורת נהלים שעניינם 'הגרלת' אנשי צוות ופיקוח לשחיטת בשר בחו"ל, התנהל מאבק 'כיפופי' ידים בין יבואני הבשר ובין הרבנות הראשית. בתווך, ציבור הלקוחות נשא במחיר, ומחירי הבשר האמירו בשיעור של עד 40%.

הרב הראשי, דוד לאו, יזם הצעת פשרה שתאפשר לרבנות הראשית לחצוץ בין ספקי הבשר ובין צוות המשגיחים. היועץ המשפטי של הרנבות התנגד להצעת הפשרה בטוענו כי 'לא יוכל להגן' עליה בפני בג"ץ.

אמש, התכנסו סביב שולחן הרב הראשי: שר האוצר ושרת המשפטים, שר הדתות ושר הכלכלה. בפגישה נכחו גם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ומנהלת 'מחלקת בגצי"ם' בפרקליטות המדינה.

החבורה שהסבה לשולחן הדיונים, התעמקה והתפלפלה בניסוח 'רפורמת השחיטה' המשודרגת. בסופה של פגישה, גובשה הנוסחה אותה תציג הבוקר פרקליטות המדינה לבג"ץ. אם יבחר בג"ץ שלא להתנגד לסיכומים, יוכלו השוחטים להתחיל במלאכתם, בתוך 24 שעות.

הרב דוד לאו אמר: "אני שמח שהשגותינו בעניין התקבלו. ההחלטות שהושגו יאפשרו לנו לשמור על רמת כשרות גבוהה מצד אחד ומצד שני יאפשרו את יציאת צוותי השחיטה באופן מיידי, כדי לאפשר את הגעת הבשר לקראת החגים הבעל"ט".

השארת תגובה