נעצר בחשד להעלמת הכנסות של מיליון וחצי ₪ משכר דירה

שלב נוסף בפעילות רשות המסים נגד סרבני הגשת דוחות: תושב חוץ נעצר בחשד להעלמת הכנסות של 1.5 מיליון ₪ מהכנסות שכר דירה

תושב חוץ העוסק בנדל"ן, חשוד כי העלים הכנסות משכר דירות שבבעלותו בישראל בסך כולל של  1,500,000 ₪. הוא נעצר ושוחרר אמש בבית משפט השלום בתל-אביב תוך הפקדת ערבויות כספיות גבוהות. לבקשת החשוד ובהסכמת הצדדים, נעתרה כב' השופטת אפרת בוסני להטיל איסור פרסום של שמו ופרטיו המזהים של החשוד.

בשנה האחרונה, כחלק מפעילות מחלקת המודיעין במס הכנסה להרחיב את רשת הנישומים, נשלחו למעלה מ-100,000 מכתבים לאזרחים ובהם דרישה לדווח על הכנסות בישראל. מכתבים אלו נשלחו לאנשים, שאין להם תיקים ברשות המסים אולם, בהתאם להצלבות מידע וסימנים מחשידים אחרים שבוצעו, עולה כי על פניו אמור להיות להם תיק ברשות. כחלק מפעולות אכיפת הדיווח צפויים בשלב ראשון להיחקר בימים הקרובים עשרות אזרחים מכל רחבי הארץ שקיבלו את דרישות הדיווח ולא הגישו דוחות וצפויים מעצרים נוספים.

לחשוד, כמצוין בבקשה למעצר שהוגשה ע"י חקירות מס הכנסה תל-אביב, נשלחה דרישה להגשת הדיווח, שהסימן המחשיד שלו היה ריבוי נכסים. ואף נשלחה לו תזכורת, אך הוא לא הגיש דוחות ולא פתח תיק. בעשור הקודם רכש החשוד 5 דירות מגורים בישראל, ארבע מהן הושכרו ואחת שימשה אותו לתקופות שביקר בארץ. בשנה החולפת רכש החשוד 2 דירות נוספות בהרצליה.

אתמול נפתחה החקירה נגד החשוד, במהלכה הודה שלא דיווח על הכנסותיו מהשכרת דירות בישראל. לטענתו – "אני לא גר פה ונתתי לעו"ד לטפל בזה ומהבנה שלי מה שהייתי צריך לשלם שילמתי". כאמור, לחשוד מיוחסת העלמת הכנסות משכר דירות בעשור האחרון בסך של כ-150,000 ₪ בשנה ובסה"כ כ-1.5 מיליון ₪.

השארת תגובה