הרצוג: 'ללא דיון על המתווה – אפשר לסגור את הכנסת'

יו"ר האופוזיציה התייחס היום בדף הפייסבוק שלו לחשיפת מתווה הגז וכתב: ללא דיון על המתווה, אפשר לסגור את הכנסת ולהפוך את הבניין למוזיאון הדמוקרטיה שהייתה פה פעם"

יצחק הרצוג. צילום: הכנסת
יצחק הרצוג. צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שעה קלה לאחר חשיפת מתווה הגז כפי שסוכם בין החברות לממשלה מגיב יו"ר האופוזיציה בוז'י הרצוג בדף הפייסבוק שלו שם כתב כי יימנע דיון על המתווה, אפשר לסגור את הכנסת. "אם יעלה בידיו של נתניהו למנוע הליך ראוי ומלא לאישור מתווה הגז בכנסת ואם הוא יצליח לסנדל את תקציב המדינה ל 3 שנים", כתב הרצוג. "אפשר לסגור את הכנסת ולהפוך את הבנין למוזיאון הדמוקרטיה שהיתה פה פעם".

"מדהים שראש הממשלה שנתן לשנים ארוכות להתנדף בסבך ועדות ובגרירת רגליים, מנסה בהתקף אמוק לנעול את נושא הגז בארבעה לילות", הוסיף הרצוג והצהיר: "יום ולילה אני אזכיר לראש הממשלה שלא הוא אלא הכנסת היא הריבון. אני מחוייב לאזרחי המדינה, לדור העתיד הצעיר שלנו, לדורות הבאים אחרינו לסרוק כל אות וכל פסיק במתווה המוצע ולוודא כי הוא חף משיקולים זרים והוא המיטבי הניתן להשגה בעת הזאת".

בהמשך דבריו הבטיח הרצוג כי ינהג כמו כן בנושא תקציב המדינה. "נעבור סעיף סעיף, נושא נושא וננהג בזהירות ואחריות בתקציב הביטחון וגם ברגישות ונדיבות בנושאים החברתיים, בחינוך ובבריאות. מה שהיה אתמול בכנסת הוא בדיוק מה שתראו מול תוכניות התקציב ההרסני של נתניהו. אופוזיציה נחושה ויעילה שעומדת כחומה בצורה כדי לשמור על השקיפות, הדיון הציבורי והאינטרס החברתי- כלכלי של אזרחיות ואזרחי ישראל".

השארת תגובה