אנחנו על המפה: כך תכבסו את מפת השולחן לחג

באמצעות ניקוי המפות והמפיות בצורה הנכונה וטיפול בכתמים כך שהם לא יהפכו לחלק קבוע מהבד תוכלו להאריך את חיי מפות השולחן ולשמור עליהם גם לחג הבא

איך לכבס מפות | צילום: יח"צ beko
איך לכבס מפות | צילום: יח"צ beko

החגים בפתח ויחד איתם מגיעים שולחנות החג ואירוח משפחה וחברים. כלי השולחן חשובים לנראות מוצלחת של שולחן חגיגי וכמובן שמפות ומפיות איכותיות משדרגות באופן מידיי את שולחן החג. לשם כך, רכזנו עבורכם מספר טיפים מאת המומחים של Beko, מותג מוצרי החשמל הבינלאומי, אשר יסייעו לכם להבין מהי הדרך הטובה ביותר לטיפול במפות שולחן ומפיות בשני הבדים הנפוצים ביותר, כותנה (ותערובות כותנה) ופשתן.

באיזו תדירות לנקות מפות ומפיות?

מפות הנמצאות בשימוש יומיומי יש לנקות לעומק לפחות פעם בחודש במידה ולא נוצרו עליהן כתמים במהלך השימוש. מפה שהתכלכלה כדאי לכבס כמה שיותר סמוך לרגע בו נוצר הכתם, על מנת שהכתם לא יתקשה ויהיה בלתי אפשרי להסרה. מפיות בד יש לכבס לאחר כל שימוש. עם זאת, פריטים המשמשים לעתים רחוקות או לאירועים רשמיים יותר זקוקים לטיפול עדין על מנת לשמור על חוזק הסיבים והצבע שלהם. אם אינכם יודעים מהן הוראות הכביסה של אותם הפרטים או את הרכב החומר ממנו הם עשויים, שטיפה ביד במים קרים תהיה הפתרון המושלם לשמירתם. טיפ נוסף, נסו להשתמש בכביסה ידנית בשמפו טקסטיל, המיועד לבדים עדינים במיוחד.

השתמשו בתוכנית הכביסה וטמפרטורת המים המתאימה ביותר

מפות שולחן, במיוחד אלה העשויות מבדים סינתטיים, יש לכבס באמצעות תוכנית ההפעלה הבסיסית של מכונת הכביסה שלכם. את רוב בדי המפות והמפיות ניתן לכבס במים קרים או חמימים. טיפ נוסף – בכביסה של מפות ומפיות, בייחוד אלה העשויות פשתן, רצוי להפחית את הסחיטה למינימום, על מנת למנוע את התקמטות הבד.

הוסיפו חומר ניקוי ומרכך כביסה

ניתן לכבס את מפות השולחן באמצעות אבקת כביסה רגילה או ג'ל הכביסה בו אתם רגילים להשתמש. עם זאת, לכתמים עיקשים כמו כתמי מזון או רטבים שמנוניים, ניתן להתיז מעט ממסיר כתמים נוזלי, אותו מומלץ להשאיר מספר דקות לפני תחילת הכביסה. הוספת מרכך כביסה לשטיפה תספק ציפוי מגן לסיבים שיסייעו לנוזלים לחדור לתוך הבד במהירות ולנקות את כתמי המזון או השתייה.

ייבוש וגיהוץ

בזמן שאתם מוציאים את המפה ממכונת הכביסה, נענעו אותה היטב כדי לסייע בשחרור קמטים. בדקו תמיד שכל הכתמים הוסרו. אם נשארו כתמים עיקשים שלא ירדו, שטפו שנית את הבד לפני הייבוש או נסו לטפל בהם בצורה נקודתית באמצעות שפשוף במטלית לחה. שימו לב – החום הגבוה של מייבש הכביסה יקשה על הסרת כתמים ולכן חשוב לוודא שכל הכתמים הוסרו לפני תחילת תהליך הייבוש. את רוב הבדים יש לייבש בחום בינוני-גבוה או באמצעות תוכנית המייבש הקבועה. במידה ואתם מגהצים את המפות והמפיות, מומלץ להוציא אותן מהמייבש כשהן מעט לחות, הדבר יקל על תהליך הגיהוץ. באם הוצאת את המפות זה עתה מהארון, וודאו כי תחתית המגהץ נקייה לחלוטין. אם אתם משתמשים במגהץ אדים, בדקו אותו על בד ישן על מנת לוודא שהמגהץ אינו מותיר כתמים לחים על הבד או אבנית היות והם עלולים לגרום להיווצרות כתמים קשים להסרה.

אחסון נכון עוזר המון

חשוב ללמוד כיצד יש לאחסן נכון מפות שולחן. זכרו תמיד לנקות ולשטוף את המפות לפני האחסון ולבדוק שלא נותרו כתמים, חלק מהכתמים אינם נראים על המפות במבט ראשוני אך יכולים לספק מזון לטחב או לחרקים ולכן יש לבדוק היטב את המפות טרם הכנסתם לארון. אל תקפלו או תכניסו מפות רגע אחרי שסיימתם לגהץ או אם הן עדיין לחות. קיימת חשיבות להשהות את המפות לפני האחסון בארון, לטובת ייבוש מלא ושמירה על הבד. לאחר ייבוש מלא, ניתן לאחסן מפות מקופלות או תלויות אך תמיד באזור קריר, יבש ומאוורר היטב. לאחסון מקופל ניתן לעטוף כל מפה בנייר משי ללא חומצה, אותו תוכלו למצוא בחנויות למוצרי אריזה.

» במידה ותרצו שהמפות והמפיות יריחו כמו בבית מלון בשימוש הבא, חפשו נייר ריחני ייעודי לארונות, בשוק ניתן למצוא מגוון של ניחוחות ומותגים, שיעניקו למפות ולמפיות שלכם ניחוח נפלא.

השארת תגובה