בפעם החמישית: קופות הצדקה התאחדו

ועידת איגוד קופת הצדקה השנתית: חייבים למצוא את הדרך המשותפת לסייע למשפחות במצוקה – הרב יצחק טרכטינגוט ראש תחום חרדים בג'וינט ישראל: 'המסורת של הנתינה והעזרה לקהילה של הג'וינט נמשכת בחיבור לאיגוד קופות הצדקה'

ועידת קופות הצדקה
ועידת קופות הצדקה

אחדות לצדקה בפעם החמישית: בפעם החמישית התקיימה ועידת קופות הצדקה השנתית.  סביב שולחן אחד התכנסו  כל גבאי הצדקה בארץ ישראל, לטכס עצה ולרכוש כלים מקצועיים על מנת לעזור למשפחות במצוקה. בשבוע שעבר במלון כינורות בטבריה התקיימה הוועידה השנייה  של איגוד קופות הצדקה ביוזמת ובחסות ג'וינט ישראל. הנוכחים דנו בדרכים המקצועיות לגיוס כספים ומשאבים לטובת קופות הצדקה באמצעות כלים חדשנים. פאנלים של מומחים שונים הציגו דרכים לחלץ משפחות ממעגל המצוקה באמצעות רעיונות יצירתיים.

יו"ר  איגוד קופות הצדקה הרב שלמה מונטג פתח את האירוע ואמר: 'זכינו להתכנס יחדיו כל מנהלי קופות הצדקה בארץ ישראל. אין זה דבר של מה בכך שכל העוסקים בצרכי ציבור באמונה במצוות הצדקה מוצאים את הזמן לשבת ביחד. אנו באיגוד מודים מאוד לכל אלו שטרחו ובאו .אני מודה בשמי ובשם האיגוד לידידי הרב יצחק טרכטינגוט שפעל על מנת להביא את התמיכה של ארגון הג'וינט בוועידה'

ראש תחום  חרדים בג'וינט ישראל הרב יצחק טרכטינגוט הביא את דברי ברכתו של מנכ"ל הג'וינט-תב"ת החדש מר רוני דודאי, שנבצר ממנו להשתתף באירוע. לאחר מכן דיבר על שיתוף הפעולה שהפך למסורת בין הג'וינט לבין איגוד קופות הצדקה: 'יש לנו את הזכות הגדולה להיות שותפים לדבר מצווה לעזר לגבאי הצדקה בארץ הקודש במצווה הגדולה של מצוות צדקה. הג'וינט משכבר הימים עסק בסיוע ובעזר לעולם התורה ותמך בלומדי התורה. ואנחנו שמחים להיות שותפים במסורת של התכנסות והתאחדות לצרכי צדקה ועזרה לחלשים'.

במהלך הוועידה התקיימו שורה של פאנלים מקצועיים, שהתמקדו באתגרים המתחדשים שעמם מתמודדים קופות הצדקה. בד בבד, הוצגו חידושים טכנולוגיים שיכולים להקל על העבודה של גיוס התרומות לקופות הצדקה. מנהלי הקופות שיתפו איש את רעהו בקשיים שהיו מנת חלקם בתקופת הקורונה ואת הלקחים שכל אחד מהם הפיק. הנוכחים ציינו, כי שיתוף הפעולה ושיתוף המידע, תרם רבות לידע שלהם ויאפשר להם להגדיל את היקף התרומות לקופות הצדקה. הנוכחים הודו ליו"ר איגוד קופות הצדקה הרב שלמה מונטג ולראש תחום חרדים בג'וינט הרב יצחק טרכטינגוט על היוזמה המופלאה שהפכה למסורת.

השארת תגובה