הנופש קורס: יוון נוקטת צעדים לבלום את הפאניקה

תורים ארוכים משתרכים בכספומטים ברחבי יוון, על התושבים הוטלה הגבלת משיכה של 60 יורו ליום ● על תיירים המשתמשים בכרטיסי אשראי בינלאומיים לא יוטלו הגבלות

יוון
יוון
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

משבר כלכלי ביוון: תורים ארוכים משתרכים בכספומטים ברחבי המדינה בעקבות החלטת קרן המטבע הבינלאומית שהודיעה כי לא תעביר סיוע נוסף למדינה אם לא תשלם את חובותיה עד לתאריך ה-30 ביוני שיחול מחר. החוב אותו נדרשת יוון לשלם עומד על 1.6 מיליארד אירו ובאם לא תעמוד בפרעונו תיתכן קריסה של הבנקים. מחשש לקריסה, פשטו האזרחים על הכספומטים במדינה בכדי למשוך את כספם.

בימים האחרונים נמשכו מהכספומטים מיליארדי אירו על ידי התושבים ובעקבות כך הוחלט להגביל את סכום המשיכה ל-60 אירו ביום. במקביל, הבוקר הוחלט לסגור את הבנקים למשך שבוע עד שיתבהרו העניינים. ההחלטה הובילה לגל ירידות בבורסות יוון ותוך זמן קצר נרשמו מחיקות של עשרות מיליארדי דולרים.

יוון, הנחשבת ליעד נופש פופולארי בקרב הנופשים הישראלים חששה מירידה בתיירות והודיעה כי תאפשר משיכת מזומן על ידי כרטיס בינלאומי ובכך תמנע אי נעימויות שייווצרו בעקבות המשבר. לדברי אחד ממארגני הנופשים בישראל, המצב לא משפיע על התיירים מאחר והממשלה המקומית מודעת להשלכות ופועלת ככל האפשר למנוע מצב שבו תיירים ישארו ללא מזומן.

הרב הנדל מנדל שליח חב"ד באתונה אמר לכלי תקשורת כי אין כל פניה מצד הנופשים היהודים במקום מאחר ובאיזורי הנופש המצב הכלכלי לא מורגש כבמרכזי הערים. במשרד החוץ סיפרו כי קיבלו פניות רבות מצד נופשים בנוגע לטיסה ליוון אך לא הועברה הוראה חריגה בנושא ולעת עתה, הנופשים מתנהלים כסדרם.

השארת תגובה