בני ברק: ליצנים רפואיים בבית האבות

בית הורים 'ביחד'
בית הורים 'ביחד'

כמדי שבוע, מגיעים ליצנים רפואיים לבית האבות "מרכז סיעוד וותיקים" בבני ברק במטרה לשמח את הדיירים באמצעות ת הפעלות מהנות ומצחיקות.

ביה"ס לליצנות רפואית מפנה מדי שבוע כעשרה ליצנים רפואיים מתמחים לבית האבות "מרכז סיעוד וותיקים" של רשת "ביחד".

הליצנים הרפואיים מתחלקים בין המחלקות השונות על מנת לבדר את כל דיירי הבית . הם עורכים במקום מגוון פעילויות עם הדיירים: מנפחים בלונים, שרים וקופצים עימם, משתמשים באביזרי במה על מנת להצחיק אותם (כגון מצלמה שיוצא ממנה בלונים, צעצוע גיטרה), הם נוהגים ללבוש לבוש צבעוני ושמח ועימם בכל עת מגוון רחב של אביזרים והפעלות. זמן הפעילות של הליצנים הרפואיים בבית האבות הינו חלק משבירת השגרה של הדיירים, אשר בשל היותם סיעודיים/תשושי נפש יש להם קושי לצאת מהמוסד , לכן פעילויות מסוג זה מגוונות את סדר יומם ויוצרות אינטראקציה חברתית בין הדיירים ושיח משותף ביניהם,.

פעילויות אלה יוצרות גירוי חושי (פיזי, שמיעתי, ראייתי) אשר מעודד את הדיירים לקחת חלק בפעילות ובעקבות כך גם מונע דיכאון וירידה קוגניטיבית אשר מאפיינים את הגיל השלישי.

אחד הדיירים מספר : "אנו שמחים שהליצנים הרפואיים מגיעים לבקר, אף פעילות לא דומה לשנייה ותמיד יש הפתעות".

ביחד" רשת בתי הורים מפעילה מוסדות דיור לדיירים סיעודיים וסיעודיים מורכבים באזור המרכז והשרון , בתי הרשת מתאפיינים בטיפול ושירות איכותיים, צוותים מיומנים ומסורים, וסביבת מחייה מוקפדת, אסתטית, נעימה ופונקציונלית, הן בשטחים הפרטיים והן בשטחים הציבוריים. הרשת רואה בשירות לדיירי הבתים שליחות אותה יש לבצע תוך ראיית רווחתו ובריאותו של הדייר כערך ראשון במעלה. הרשת מונה חמישה בתים, המתאימים לכל קשת האוכלוסיות, לכולם מכנה משותף של טיפול מסור ומקצועי. כמו כן, מחלקות המיועדות לתשושי נפש, תשושים עצמאים, דמנציה, אלצהיימר, מחלקות סיעודיות וסיעודיות מורכבות מותאמות לצרכי הדיירים, חלק מבתי הרשת מכילים שירותים ומגורים המתאימים במיוחד למגזר הדתי. לפרטים: 1800-65-00-65

השארת תגובה