מחלימי הקורונה שלחו ספר תורה לאדמו"ר

האדמו"ר מקאלוב
האדמו"ר מקאלוב

חגיגת הכנסת ספר תורה על ידי קבוצה גדולה של יהודים מפאריז, שבחסדי שמים ניצולו ממגפת הקורונה אחרי שקיבלו על עצמם קבלות טובות לאור קריאת האדמו"ר מקאלוב שליט"א, והחליטו לכתוב ביחד ספר תורה ליתנו במתנה לאות הוקרה להאדמו"ר, ועכשיו הכניסו הספר תורה ברוב פאר והדר לביהמ"ד של האדמו"ר בשכונת ויליאמסבורג שבניו יורק.

בסעודה לרגל הכנסת ספר התורה, שהתקיימה ביחד עם מסיבת הוקרה לתומכים החשובים של ארגון "אור עולם" של האדמו"ר המנהל פעולות להצלת נפשות ישראל, בלטה השתתפותו של האדמו"ר מסאטמאר, שיש לו קשר קרוב עם יהודי צרפת, בהיותו הין חברי וועד הרבנים של "קרן לילדי צרפת" שהוקם לפני חמש שנים ע"י האדמו"ר מקאלוב כדי להציל ילדי צרפת מליפול בבתי ספר הממלכתיים בעלייתם לארץ ישראל.

אחרי הסעודה התקיימה פגישה של האדמורי"ם עם הרב אברהם נאמן יושב ראש הקרן לילדי צרפת, שמסר את הדו"ח השנתי על פעולות הקרן שכבר הצילה אלפי נשמות משמד. אחר כך דנו במיוחד על תלמוד תורה "אורות ישראל" שהוקם במיוחד עבור ילדי צרפת בנתניה, שנקלע לאחרונה לקשיים גדולים בעקבות הרמת הראש של שונאי הדת בממשלת מדינת ישראל, ובאופן נדיר מסר האדמו"ר מסאטמאר שליחות מיוחדת למסור לאדמו"ר מצאנז בקשר לפעולותיו לפתרון הבעיה.

השארת תגובה