גם בחדרה: שדרות הרב עובדיה יוסף

ועדת השמות של עיריית חדרה אישרה פה אחד: שדרות החרות יקראו "שדרות הרב עובדיה יוסף" ● יו"ר תנועת שס בעיר: הבטחנו וקיימנו, מרן היה מפוסקי ההלכה החשובים בדורות האחרונים

שדרות חרות
שדרות חרות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

גם חדרה מצטרפת לערים רובת שכבר קראו רחובות ושדרות על שם מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

בועז ביטון, חבר מועצת העיר וממלא מקום יו"ר ועדת שמות פרסם בשעות האחרונות: "הבטחתי וקיימתי" כשהוא מרמז להצהרותיו התקשורתיות עוד לפני הבחירות לרשויות המקומיות לפני כשנתיים, אז הבטיח לקרוא רחוב בעיר על שם מרן, ובמקביל עם פטירתו של דב לאוטמן, חתן פרס ישראל, הבטיח שוב בועז כי יפעל לקריאת רחוב על שמו.

ועדת השמות,אישרה בישיבתה האחרונה שורה של שמות חדשים לרחובות, ובין הבולטים שבהם: רחוב הרב עובדיה יוסף ורחוב דב לאוטמן.

מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל היה מפוסקי ההלכה החשובים בדורות האחרונים, כיהן כרב הראשי הספרדי 'הראשון לציון', והיה למנהיגה הרוחני ונשיא מועצת חכמי התורה של מפלגת ש"ס מאז הקמתה. היה חתן פרס ישראל ופרס הרב קוק לספרות תורנית. נחשב בעיני רבים כבכיר הרבנים הספרדיים בדורו וכונה בפי תלמידיו מרן ופוסק הדור. הלך לעולמו בגיל 93, בשנת 2013.

הוועדה המליצה פה אחד להעניק את שמו לשדרות החרות, קטע הכביש המחבר כיום בין רחוב הנשיא לכביש 4.

דב לאוטמן ז"ל, מבכירי התעשיינים בישראל, נשיא התאחדות התעשיינים וחתן פרס ישראל בתחום מפעל חיים בתרומה מיוחדת לחברה ולמדינה, הלך לעולמו בגיל 77, בשנת 2013. טרם מותו פעל שנים ארוכות למען חוסנה וערכיותה של החברה הישראלית. כאיש עסקים ואיש ציבור פעל בהתמדה למען האוכלוסיות המודרות בישראל, וכשחלה ופרש מעסקיו הקים עם בנו נעם את קרן לאוטמן, שתחומי פעולתה הם חינוך וקידום השוויון והשותפות בין מגזרים. כיו"ר הקרן הקדיש את עיקר זמנו לעשייה החברתית והחינוכית בתוכניות ובעמותות המקדמות את החינוך, את השוויון ואת השותפות בישראל. קרן לאוטמן פעלה רבות גם בחדרה, וממשיכה לפעול גם כיום בהובלתו של בנו. ועדת השמות המליצה פה אחד להעניק את שמו לקטע המחבר את סוף רחוב חזון איש שבגבעת אולגה בואך שכונת חופים.

השארת תגובה