אחרי האסון: האדמו"ר מסאדיגורה הגיע למירון

בשבת האחרונה שבת האדמו"ר מסאדיגורה שליט"א יחד עם קבוצה מחסידיו בעיר נהריה, לשבת שכולה חיזוק והתאחדות, ברקע האסון הנורא הפוקד את עם ישראל ל"ע.

במהלך השבת נשא הרבי את דברות קדשו כשהוא מתייחס בכל פעם לאסון הכבד, כשבטיש סעודה שלישית הוא מבקש מהחסידים להתחזק בכל ענייני בין אדם לחברו, לנהוג כבוד זה בזה, לפרגן לשני, להסתכל על כל יהודי בעין טובה, לחזק את האחר. האסון הזה הוא בבחינת יום הדין לכל אחד מאיתנו, כל אחד יעשה את חשבון הנפש מה הוא יכול לתקן. הקב"ה יעזור שנוכל להתכונן לקבלת התורה בשלימות, שנשלים את הימים שנותרו עד אז בהכנה ראויה כמו שצריך.

לקראת סיום הטיש ביקש לשורר את הניגון הנודע "אני מאמין" וכן ניגונים נוספים המעוררים לתשובה ולהתעוררות בימים כאלו. לאחר השבת עלה הרבי עם חסידיו לאתרא קדישא מירון לשפוך שיח ולומר פרקי תהילים על ציונו של רשב"י לפני בורא עולם שיאמר די לצרותינו, כשלאחמ"כ השתתף בהלווית ילדי משפחת אלחדד ז"ל שהתקיימה בגג הציון.

יצויין כי במסגרת ההכנות לשבת במקום, פעלו עסקני החסידות מול משפחות מאושפזים בביה"ח גליל הסמוך. ערכות מזון וכיבוד הוקצו לטובת החולים ומשפחותיהם, כשבין היתר אף הוצעו להם חדרי שינה לשבת במתחם האירוח.

השארת תגובה