דרעי הקים צוות לבניית תוכנית כלכלית לפיתוח הצפון

הממשלה אישרה היום את הקמת הצוות ברשות משרד הכלכלה לבניית תכנית כלכלית חברתית לפיתוח אזור הצפון ● דרעי: ״אזור הצפון נמצא כבר שנים בנחיתות לא רק מול מרכז הארץ, אלא גם לעומת אזור הדרום שמושקעים בו עשרות מיליארדי שקלים בכל התחומים"

אריה דרעי בסיור בצפון
אריה דרעי בסיור בצפון

במסגרת התכנית הוטל על שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי, להביא תוך 6 חודשים לקבינט לפיתוח הנגב והגליל בראשותו, את עבודת הצוות לאישור. את עבודת הצוות יוביל מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג, בשיתוף מנכ"ל משרד רה"מ ובשיתוף ראש אגף התקציבים באוצר.

התכנית צפויה לכלול עוגנים כלכליים כגון העברת חלק מבסיסי צה"ל ממרכז הארץ לצפון, הקמת אזורי תעשיה מרחביים, חיזוק העסקים הקטנים והבינוניים, חיזוק ההון האנושי, יצירת משרות בשכר גבוה ועוד.

לאחר אישור הממשלה, יימשך תהליך ציבורי רחב במסגרתו יתקיים שולחן עגול עם ראשי רשויות בצפון ותעשיינים מובילים שפועלים בצפון.

שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי: ״אזור הצפון נמצא כבר שנים בנחיתות לא רק מול מרכז הארץ, אלא גם לעומת אזור הדרום שמושקעים בו עשרות מיליארדי שקלים בכל התחומים, בעיקר סביב פרויקט צה"ל עולה לנגב. לעומתו, באזור הצפון האבטלה גבוהה לעומת שאר אזורי הארץ, יש הגירה שלילית גדולה, העוני גדול יותר, התחלואה גבוהה יותר והשכר נמוך יותר. לכן, נוציא בקרוב לפועל תכנית לפיתוח הצפון בהובלת משרד הכלכלה ובשיתוף שאר משרדי הממשלה בכללם כמובן משרדי הנוסף- לפיתוח הנגב והגליל. הצפון ייראה אחרת בעוד מספר שנים ובעזרת כל משרדי הממשלה הוא ישודרג בכל התחומים״

השארת תגובה