אילו סוגים של ביטוחי דירה קיימים בשוק?

Luxury penthouse
Luxury penthouse

דירות להשקעה הפכו לנכס מניב בעל תשואה הולכת ועולה, שרבים וטובים כבר משקיעים בו בשנים האחרונות. אז אם כבר עשיתם אתת הצעד הראשון ורכשתם דירה, המשכתם לצעד השני ותליתם שלט או פרסמתם מודעה אם החלטתם להשכיר, או אפילו החלטתם בדיוק איך תעצבו את המרפסת ותהפכו את הבית שרכשתם לשלכם – כל אלו מצוינים ונהדרים, אך ללא ביטוח דירה, לא תוכלו ללכת לישון בלב שקט. אילו סוגים של ביטוחי דירה קיימים כיום בשוק? במה מומלץ להשקיע?

ביטוח מבנה דירה

ביטוח מבנה מגן עליכם מפני נזקים בחלקי המבנה כדוגמת מרפסות, קירות חיצוניים ופנימיים, תקרות ורצפות ואפילו גם מפני נזקים במערכות שונות כגון אינסטלציה, חשמל ודודי מים. בדומה לפוליסות ביטוח הרכב הסטנדרטיות, גם לביטוחי מבנה ישנו ביטוח בסיסי וזהה המשותף לכלל חברות הביטוח. הביטוח המשלים לביטוח מבנה הוא ביטוח תכולה המכסה את המבוטח מפני נזקים שיגרמו לחפצים בעלי ערך כלכלי או סנטימנטלי.

ביטוח תכולת דירה

תכולת הבית לפעמים יקרה כמעט כמו המבנה עצמו. ביטוח תכולה מפני מקרים כמו שריפה, פריצה, הצפה ועוד חשובה מאוד לשקט הנפשי שלכם.

כשיש תכולת ערך יקרה הכוללת תכשיטים יקרי ערך ומכשירי חשמל יקרים, ריהוט וכלי מטבח בעלי ערך, חשוב שגם הם יהיו מבוטחים.

מי שיש לו משכנתא על הדירה, מחויב בביטוח מבנה על ידי הבנק למשכנתאות. אין מניעה לבטח את המבנה שלא באמצעות הבנק ולשעבד את הפוליסה לטובת הבנק.

ביטוח שכר דירה

השכרת נכס היא סיכון. גם אם אנחנו מכירים את השוכר בהיכרות מוקדמת אין לנו שום דרך לדעת שהוא אכן יעמוד בתשלומים ובכל ההתחייבות שלו כמו למשל שהוא לא יפתח עסק לא חוקי בנכס שלכם, או יסכן אתכם כלכלית ואפילו מבחינה חוקית.

הסיכון הזה בעייתי במיוחד לאנשים שהם גם שוכרים דירה בעצמם ומחויבים בחוזה לשלם את שכר הדירה בה הם מתגוררים, או לחילופין הם משלמים משכנתא גבוהה בעבור הנכס שהם משכירים. על פי החוק, במידה והשוכרים לא יעמדו בהתחייבויות הכספיות והחוקיות שלהם, המשכירים עדיין חייבים לעמוד בתשלום שכר הדירה שלהם או במשכנתא שאיננה תלויה כלל בהתנהלות השוכרים.

כיום יותר ויותר אנשים בוחרים בהבטחת שכר דירה, בביטוח חדשני שפופולרי מאוד באירופה ובארצות הברית ותופס תאוצה גם בישראל במיוחד בימים אלה של אי וודאות כלכלית שהולכת ומחריפה.

ביטוח זה מאפשר לבעל הנכס להיות בטוח שיקבל את שכר הדירה, תוך הגנה מלאה לא רק על שכר הדירה אלא גם הגנה מפני הפרות חוזה נוספות שעלולות להתרחש בתוך הנכס.

השירות כולל ערבות לחוזה שכירות והבטחת ההכנסה משכר הדירה. הגנה כנגד הפרות חוזי שכירות כמו אי תשלום שכ"ד, פתיחת עסק בנכס, סירוב להתפנות וכל הפרת חוזה אחרת.

השארת תגובה